Iga Świątek – Petra Martic: typy, kursy, gdzie oglądać | 07.07 Wimbledon

Wojciech Sikora

06 lipca 2023

Wimbledon 2022: Iga Świątek
Iga Świątek jest w fenomenalnej formie, a jej gra na trawie w tym roku robi naprawdę ogromne wrażenie. Znacznie więc wzrosły jej szanse na triumf w tegorocznej edycji Wimbledonu, jednakże do tego jeszcze daleka droga. Dziś spotka się na niej z Petrą Martic, która w karierze na tej nawierzchni miała lepsze i gorsze chwile, a dwie pierwsze rundy w tym roku nie były dla niej najłatwiejsze. Czy będzie w stanie nawiązać jakąkolwiek walkę z Polką? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Iga Świątek – Petra Martic.

Iga Świątek – Petra Martic: Zapowiedź

O Idze głośno zrobiło się właśnie po wygraniu Wimbledonu w 2018, jednakże był to turniej juniorski. Od tamtego czasu kariera Igi bardzo się rozpędziła lecz na trawie nie powtórzyła tak dobrego występu. W ubiegłym roku odpadła w 1/16 z Alize Cornet. Po występie w Bad Homburg przed kilkoma dniami można się jednak spodziewać w tym roku znacznie lepszego wyniku. Swoją świetną dyspozycję z Niemiec, Polka przeniosła na londyńskie korty, gdzie błyskawicznie pokonała Lin Zhu w pierwszej rundzie 6:1, 6:3. Drugie starcie minęło Idze jeszcze szybciej, bo w godzinę i dwadzieścia minut pokonała Sarę Sorribes Tormo 6:2, 6:0.
Szybie spotkania na pewno będą dawały przewagę Polsce w kolejnych meczach. Tak też dziś zmierzy się z Petrą Martic, która ma za sobą spędzone na korcie 4 godziny i 40 minut. Choć pierwszego meczu tak naprawdę nie dokończyła, bo w trzecim secie Linda Fruhvirtova skreczowała przy stanie 1:4. Sama gra Chorwatki jest bardzo nierówna, a jej poruszanie się po korcie pozostawia wiele do życzenia. Z Igą dotychczas dwa razy miała okazję się zmierzyć, jednak był to raz kort twardy, a raz ziemny, choć w żadnym przypadku nie ugrała więcej niż 4 gemy.

Iga Świątek - Petra Martic: Kursy bukmacherskie

W tym pojedynku analitycy i bukmacherzy nie mają wątpliwości typując Igę Świątek w roli zdecydowanej faworytki. Stąd też kursy na naszą zawodniczkę są niemalże równe 1, a bukmacher BETFAN oferuje dokładnie 1.02. Stąd też ogromny kurs na jej rywalkę, czyli Petrę Martic, który wynosi aż 12.00. Stąd też moim zdaniem lepiej rzucić okiem na pozostałą ofertę bukmachera BETFAN, jaką wystawił na to spotkanie.

Iga Świątek - Petra Martic: Typy

1.50

MARTIC PONIŻEJ 1.5

PRZEŁAMANIA SERWISU RYWALKI

betfan

Ten mecz nie może mieć innej zwyciężczyni niż Iga Świątek. Petra Martic obecnie skuteczna jest tylko w aspekcie serwisu, gdzie kolejno nabiła 12 i 4 asy. Teraz zmierzy się z rywalką mającą jeden z najlepszych returnów, na świecie o czym miała okazję się przekonać. Moim zdaniem mecz nie potrwa za długo a Chorwatka na pewno nie będzie miała zbyt wielu okazji do przełamania. Typuję poniżej 1,5 przełamań serwisu Igi Świątek.

Iga Świątek - Petra Martic: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz 1/16 finału z udziałem Igi Świątek, która zagra z Petrą Martic odbędzie się 7 lipca o godzinie 16:30. Wszystkie zmagania w ramach tegorocznego Wimbledonu, będzie można oczywiście śledzić, z polskim komentarzem, na kanale Polsatu Sport i innych kanałach sportowych Polsatu. Zobaczymy tam oczywiście spotkania zarówno Pań, jak i Panów. Poza transmisją w telewizji, oczywiście będzie można śledzić przebieg turnieju na  platformie Polsat Box Go.. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy