Iga Świątek – Mai Hontama: Typy, kursy, transmisja 27.09 | Tokyo WTA

Wojciech Sikora

26 września 2023

RG 2022: Świątek i Hurkacz

Po ponad dwóch tygodniach przerwy od meczów, Iga Świątek wraca na korty w Tokyo, by spróbować swoich sił w turnieju WTA rangi 500. Przed rokiem nie tutaj nie grała, więc jest to szansa na zdobycie sporej ilości punktów. Na początek zagra przeciwko miejscowej rywalce, jaką jest Mai Hontama. Japonka nie jest zbytnio znanym nazwiskiem i zajmuje dopiero 148 miejsce.. Czy będzie w stanie podjąć równą grę z naszą zawodniczką? Zapraszam na zapowiedź i typy meczu Iga Świątek – Mai Hontama.

Iga Świątek – Mai Hontama: Typy bukmacherskie

Polka może ten sezon już uznać za bardzo udany, ale zdecydowała się rozegrać jeszcze kilka turniejów, w tym też zbliżający się WTA Finals. Na ten moment skupi się jednak na rywalizacji w Tokio, gdzie rozstawiona jest z numerem pierwszym, a patrząc na samą drabinkę, to największe ciężary mogą przyjść dopiero w finale z Pegulą. Korty twarde są jednak dla Igi dość istotne w karierze, bowiem wygrała tutaj siedem z piętnastu swoich tytułów WTA. Sporo wskazuje na to, że za tydzień może wnieść puchar za kolejny triumf.

W pierwszym starciu zmierzy się z reprezentantką gospodarzy turnieju, czyli Maią Hontamą. Japonka, z racji swojego rankingu, musiała odbyć dwuetapowe eliminacje, by zagrać w drabince głównej. To jej się udało, poprzez wygranie dwóch spotkań ze swoimi rodaczkami do zera. W pierwszej rundzie trafiła tutaj na Nao Hibino, czyli szerzej znaną tenisistkę z kraju kwitnącej wiśni, która uległa jej 2:6, 4:6. W każdym z tych meczów 24-latka solidnie prezentowała się przy serwisie i w długich wymianach, jednak to na pewno za mało, by pokonać dziś Polkę. Ten mecz powinien być bardzo jednostronny, a Światek swoim returnem z łatwością powinna przełamywać rywalkę raz za razem. Typuję poniżej 17.5 gemów w cały starciu.

1.47

PONIŻEJ 17.5 GEMÓW

betfan

Iga Świątek - Mai Hontama: Kursy bukmacherskie

Iga Świątek jest w tym pojedynku stawiana w roli zdecydowanej faworytki, a kurs na to, że ona odniesie zwycięstwo wynosi 1.01. Mai Hontama  naturalnie jest więc stawiana znacznie niżej, a mnożnik na jej triumf to aż 14.50. Warto przyjrzeć się również zakładowi, że w pierwszym secie będzie poniżej 9 gemów, przy kursie 1.53

Iga Świątek - Mai Hontama: Gdzie oglądać? Transmisja

Mecz 1/8 z udziałem Igi Świątek, która zagra z Maią Hontama, odbędzie się 27 września o godzinie 03:00. Wszystkie zmagania w ramach tegorocznego Tokyo WTA, będzie można śledzić, z polskim komentarzem, na kanałach Canal + Sport. Zobaczymy tam oczywiście spotkania zarówno Pań, jak i Panów. Poza transmisją w telewizji, będzie można śledzić przebieg turnieju na  platformie Canal + Online.  Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy