Iga Świątek – Ludmiła Samsonowa: Typy, kursy, transmisja 08.10 | Pekin WTA

Wojciech Sikora

07 października 2023

Iga Świątek, typy, Montreal

Iga Świątek stanie po raz dwudziesty w walce o tytuł WTA. Poprzednie dziewiętnaście finałów zakończyła piętnastoma pucharami. Świetna forma Polki w tym tygodniu doprowadziła ją aż tutaj, a teraz pozostał ostatni krok. Jest on oczywiście do przejścia, zwłaszcza, że zmierzy się z Ludmiłą Samsonową, którą w ostatnim starciu odprawiła, oddając zaledwie jednego gema. Mimo wszystko Rosjanka miała w tym tygodniu bardzo dobre wyniki. Czy tym razem pokaże się lepiej na tle naszej tenisistki? Zapraszam na zapowiedź i typy meczu Iga Świątek – Ludmiła Samsonova.

Iga Świątek – Ludmiła Samsonowa: Typy bukmacherskie

1.63

ŚWIĄTEK WYGRA 2:0

betfan

Po niezbyt udanym starcie  w Tokio, można było się obawiać dyspozycji naszej zawodniczki na końcówce tego sezonu. Od początku turnieju w Pekinie, Iga radzi sobie świetnie i widać, że wreszcie łapie rytm, którym zawsze mogła się chwalić. Mimo, że nie gromiła tutaj rywalek, w dwóch pierwszych rundach, to jednak nie musiała grać żadnej trzysetowej potyczki. W 1/8 finału spotkała się, po raz pierwszy,  z Magdą Linette, a samo starcie zapowiadało się bardzo interesująco, bowiem poznanianka ostatnim czasem prezentowała się świetnie. W efekcie końcowym raszynianka zwyciężyła 6:1, 6:1. Teraz byłą światową numer jeden czeka walka o półfinał. Choć poprzedni mecz Iga zaczęła od przegranego seta, to jednak udało jej się ostatecznie wygrać z Garcią 2:1. Rewanż za Cincinnati,  przeciwko Coco Gauff, przebiegł pomyślnie i to Iga zagra w finale turnieju w Pekinie.

Bardzo cieszy fakt tego, że po raz kolejny Świątek powalczy o tytuł WTA, zwłaszcza po nieco słabszym jej ostatnim okresie. Widać, że na ten moment Polka podniosła się i jej gra znów wygląda bardzo pewnie. Dziś na przeciw niej stanie Ludmiła Samosnowa, które dwukrotnie pokonywała już w swojej karierze. Ostatnim razem miało to miejsce właśnie w tym roku na kortach twardych, turnieju w Dubaju. Wtedy raszynianka oddała zaledwie jednego gema. Dziś można spodziewać się trochę cięższej przeprawy, jednak styl gry rywalki idealnie pasuje naszej zawodniczce, dlatego typuję 2:0 dla Igi.

Iga Świątek – Ludmiła Samsonowa: Kursy bukmacherskie

Według ekspertów i bukmacherów to Iga Świątek wyjdzie dziś na kort w roli znacznej faworytki, a kurs na to, że to on zdobędzie tytuł wynosi obecnie 1.26. W przypadku wygranej Samsonowej mnożnik jest znacznie większy i wynosi obecnie 3.90. Z racji formy jaką prezentowała Rosjanka w tym turnieju przy serwisie, można spodziewać się co najmniej 19 gemów. Warto spojrzeć też na pozostałe zakłady z szerokiej oferty bukmachera BETFAN>

Iga Świątek – Ludmiła Samsonowa: Gdzie oglądać? Transmisja

Mecz finałowy z udziałem Igi Świątek, która zagra z Ludmiłą Samsonową, odbędzie się 8 października o godzinie 10:00. Wszystkie zmagania w ramach tegorocznego Pekin WTA, będzie można śledzić, z polskim komentarzem, na kanałach Canal + Sport. Zobaczymy tam oczywiście spotkania zarówno Pań, jak i Panów. Poza transmisją w telewizji, będzie można śledzić przebieg turnieju na  platformie Canal + Online.  Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy