Pobierz aplikację betfan na telefon
Iga Świątek – Donna Vekic: typy, kursy, zapowiedź | 15.05 WTA Rzym
Iga Świątek nie zamierza oddawać rywalkom zbyt wielkiego pola do popisu i ponownie ma za sobą bardzo pewne zwycięstwo w Rzymie. Edycja 2023 zapowiada się w  pełni pod dyktando Polki i wydaję się, że jest na dobrej drodze, by ponownie obronić tytuł. Dziś zmierzy się z Donną Vekic, która w tym sezonie znacznie poprawiła swoją grę. Dotychczas z naszą reprezentantka nie miała okazji wygrać, przegrywając trzykrotnie. Czy dziś nawiąże równą walkę? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Iga Świątek – Donna Vekic.

Iga Świątek – Donna Vekic: Zapowiedź

Niewątpliwie poprzednie dwie edycje turnieju w Rzymie, były pod dyktando Igi Świątek, która kompletnie zdominowała rywalki. Przez dwa lata straciła tam zaledwie jeden set, więc w edycji 2023 startuje jako mocna faworytka. Poprzedni tydzień był dla Polki świetny, choć nie zakończył się sukcesem, bowiem w finale musiała uznać wyższość Aryny Sabalenki. Był to drugi finał z rzędu obu tenisistek, w ostatnich dwóch turniejach. Teraz już wiemy, że po odpadnięciu w pierwszym meczu Białorusinki, nie zobaczymy takiego zestawienia w finale. Tam jednak na pewno zamiar ma dojść Polka, która w pierwszym meczu wygrała 6:0, 6:0. Kolejne starcie to wygrana 6:2, 6:0 z Łesią Curenko.

Po ekspresowych meczach czas na kolejny mecz przeciwko Donnie Vekic, która dość niespodziewanie pokonała Samsonovą w poprzedniej rundzie. Bardzo istotny w jej grze był jednak serwis, którym wygrywała sporo punktów od drugiego seta. Dzięki temu mogła odwrócić losy spotkania i dziś po raz czwarty stanie na przeciwko Idze Świątek. Polka wszystkie trzy poprzednie mecze wygrywała, tracąc zaledwie jednego seta. Dziś także raczej będziemy spodziewać się dominacji Raszynianki.

Iga Świątek - Donna Vekic: Typ

1.61

PONIŻEJ 17,5 GEMÓW

betfan

Pora na kolejny popis umiejętności Polki. Donna nie mogła wejść w mecz przez cały pierwszy set w ubiegłym starciu. Wszystko to za sprawą dobrego returnu Samsonovej, który z czasem przestał jednak współpracować. Tego na pewno nie należy się obawiać po stronie naszej zawodniczki. Iga niesamowicie odbiera podania rywalek i tutaj powinno być podobnie. Stawiam poniżej 17,5 gemów.

Iga Świątek - Donna Vekic: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz 1/8 finału z udziałem Igi Świątek, która zagra z Donną Vekic, odbędzie się 15 maja o godzinie 20:30. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Canal+ Sport, lub w serwisie Canal + ONLINE. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!