Pobierz aplikację betfan na telefon
Iga Świątek – Bianca Andreescu: typy, kursy, zapowiedź | 14.03 Indian Wells

Iga Świątek, walkę o obronę tytułu sprzed roku, rozpoczęła znakomicie. W pierwszym meczu oddała zaledwie gema, a tym samym doliczyła kolejny już, w tym roku set, do zera. Przed nią starcie z Biancą Andreescu, z którą do tej pory grała raz. W ubiegłym roku w Rzymie również i Kanadyjkę ograła w jednym secie do era, wygrywając cały mecz 7:6, 6:0. Czy tym razem będzie podobnie? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Iga Świątek – Bianca Andreescu.

Iga Świątek – Bianca Andreescu: Zapowiedź

W Dubaju Iga osiągnęła finał lecz niestety ponownie okazała się słabsza od Barbory Krejcikovej. Czeszka okazała się lepsza w drugim meczu z rzędu i ponownie w starciu o tytuł. W Indian Wells Świątek znalazła się w górnej części drabinki, z kolei Barbora w dolnej, więc jeśli tylko zawodniczki utrzymają świetną formę, to kto wie, czy znów razem nie zagrają w finale. Po pierwszej rundzie Polka może być pełna optymizmu, bowiem ograła Claire Liu 6:0, 6:1. Była to kompletna deklasacja rywalki i ogromna dysproporcja umiejętności w wymianach.

 

Teraz Raszynianka zmierzy się z Biancą Andreescu, która od powrotu po kontuzji wciąż szuka formy i tylko raz udało jej się osiągnąć finał w poprzednim roku. Gra Kanadyjki jest bardzo nierówna i po dobrym secie, jest w stanie oddać kolejny praktycznie do zera. Tak też się stało w jedynym spotkaniu z Igą Świątek, pierwszy set w Rzymie był bardzo zacięty i mimo, że Iga go wygrała, to dopiero po tiebreaku. Wróżyło to sporo problemów w kolejnej partii, w tej jednak Bianca zaprezentowała się z kompletnie innej strony i przegrała 0:6. 

Iga Świątek - Bianca Andreescu: Typ

1.47

PONIŻEJ 19,5 GEMÓW

betfan

Grę Andreescu cechuje przede wszystkim siła uderzeń, którą wkłada w każde uderzenie. Często jednak skutkuje to wieloma niewymuszonymi błędami. Poza tym Kanadyjka całkiem nieźle serwuje, choć w tym aspekcie również brakuje jej powtarzalności. W poprzednim meczu musiała bronić aż 12 breakpointów, z czego udało się wybronić tylko 7. Iga na pewno będzie wykorzystywała takie okazje, a przy jej jakości returnu, powinny te szanse przyjść szybko. Stawiam poniżej 19,5 gemów.

Iga Świątek - Bianca Andreescu: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz 1/16 finału z udziałem Igi Świątek, która zagra z Bianca Andreescu odbędzie się 14 marca o godzinie 02:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Canal + Sport lub w serwisie nc+ GO. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!