Pobierz aplikację betfan na telefon
Finlandia osłabiona przed meczem z Polską

Finlandia zagra w środę o 20:45 mecz towarzyski z reprezentacją Polski. Kilku czołowych piłkarzy z tego kraju nie będzie mogło jednak wystąpić w tym spotkaniu.

FINLANDIA ZAGRA BEZ GWIAZDY

Markku Kanerva będzie musiał przede wszystkim poradzić sobie bez swojej największej gwiazdy. Teemu Pukki, bo o nim mowa, z powodu lekkiej kontuzji nie zagra w Gdańsku z Biało-Czerwonymi. Piłkarz Norwich narzeka na stan zapalny w nodze i musi odpocząć. Dodatkowo w ostatnim meczu ligowym grał ze znieczuleniem. Priorytetem jest jego występ w meczach Ligi Narodów z Bułgarią oraz Irlandią, o czym poinformowała sama federacja.

Kogo jeszcze zabraknie? Finlandia nie będzie mogła skorzystać z takich piłkarzy jak Tim Sparb (AEL Larissa), Jasse Tuominen (BK Hacken), Jukka Raitala i Lassi Lappalainen (obaj Montreal Impact). Dwaj ostatni są zdrowi, ale wiadomo już, że zagrają tylko w Lidze Narodów.

U NAS ZABRAKNIE SZCZĘSNEGO CZY ZIELIŃSKIEGO

Reprezentacja Polski również zagra w okrojonym składzie. Zabraknie na pewno Wojciecha Szczęsnego czy Piotra Zielińskiego. Jednak z uwagi na to, że to sparing, Jerzy Brzęczek i tak zapewne dałby szansę głównie zmiennikom. Polska po tym meczu towarzyskim zmierzy się jeszcze w Lidze Narodów z Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Wszyscy liczą na to, że tym razem nasza drużyna narodowa nie tylko zdobędzie punkty, ale i zagra w dobrym stylu.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!