Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Singapuru 2023 – typy i zapowiedź weekendu wyścigowego
Po emocjach w Holandii i Włoch, kierowcy już na stałe przenoszą się z Europy. Żeby zobaczyć na żywo zmagania F1 w pozostałej części sezonu, trzeba udać się poza nasz kontynent. Kierowcy w najbliższy weekend rywalizować będą w Singapurze. Na sezon 2023 tor przeszedł małą zmianę w trzecim sektorze. Czy Max Verstappen wygra kolejny wyścig z rzędu? A może tym razem ktoś powstrzyma przyszłego trzykrotnego mistrza świata? Zapoznaj się zapowiedzią i typami weekendu wyścigowego o GP Singapuru.

F1: GP Singapuru 2023 – zapowiedź

Weekend na Monzy pokazał, że Ferrari potrafi mieć bardzo dobre tempo. Co prawda to Red Bull zdobył dublet, ale Sainz pokonał w kwalifikacjach Verstappena, a Perez potrzebował kilku prób, aby w wyścigu uporać się na dobre z kierowcami Scuderii. Dublet kierowców Red Bulla na Monzy daje szanse na wygranie klasyfikacji konstruktorów już podczas GP Singapuru. Są one jednak tylko matematyczne. Kierowcy Red Bulla musieliby zająć pierwsze dwa miejsca, a Mercedes nie zdobyć ani jednego punktu. W przypadku osiągnięcia dodatkowo najlepszego czasu okrążenia w trakcie wyścigu, Russell i Hamilton mogliby zdobyć maksymalnie jedno oczko. Kierowcy po rywalizacji w Europie przenoszą się do Singapuru, gdzie będą rywalizować na słynny ulicznym torze Marina Bay. Układ toru został nieco zmodyfikowany, ale tylko na sezon 2023. Zmieniony został trzeci sektor, na którym jest dłuższa prosta zamiast przejazdu pod dachem. Z pewnością pozwoli to kierowcom na więcej manewrów wyprzedzania. Po zmianach tor ma 19 zakrętów (wcześniej było ich 23), które dają łącznie dystans 4,94 km. Strefy DRS pozostają bez zmian i podpierać się tym system można zatem na prostej startowej i pod koniec sektorów 1 i 2. Podczas wyścigu kierowcy przejadą 62 okrążenia. Tor w Singapurze jest jednym z najbardziej wymagających fizycznie obiektów w całym kalendarzu. Przez wyścig kierowcy potrafią stracić nawet 3 kilogramy masy ciała. Zeszłoroczny wyścig o GP Singapuru wygrał Sergio Perez, a na podium stanęli Charles Leclerc i Carlos Sainz. Synoptycy spodziewają się szans na opady w niedzielę. Może popadać nieco trochę także podczas kwalifikacji. Pirelli na ten weekend przygotował najbardziej miękki zestaw opon (C3 – C5).

F1: GP Singapuru 2023 – typy na wyścig

Carlos Sainz vs Charles Leclerc

1.45

CARLOS SAINZ

betfan

Dyspozycja Carlosa Sainza jest ostatnio bardzo dobra. Hiszpan przez długi czas był uznawany za numer dwa w Ferrari, ale teraz znacząco zbliżył umiejętnościami do Charlesa Leclerca. Hiszpan spisywał się lepiej we Włoszech i Holandii. Stawiam na to, że i w wyścigu o GP Singapuru uplasuje się przed Monakijczykiem.

Pierre Gasly vs Esteban Ocon

2.63

PIERRE GASLY

betfan

Esteban Ocon miał dużo lepszy początek sezonu od swojego teammate’a. Gasly przyznawał, że potrzebuje czasu na wyczucie bolidu i od niedawna zaczyna plasować się przed swoim rodakiem. Gasly podczas wyścigu o GP Holandii uplasował się nawet na podium. Spodziewam się, że dzisiaj będzie lepszy od Ocona.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!