Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Meksyku 2023 – typy i zapowiedź weekendu wyścigowego
Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych weekendów wyścigowych w sezonie – GP Meksyku. Tor jest wysoko położony, a więc zespoły muszą zmagać się z przegrzewaniem wielu części bolidu. Miejscowa publiczność liczy na przełamanie Sergio Pereza, który już od dawna nie stał na podium, mimo przewagi Red Bulla w tym sezonie. Sprawdź zapowiedź i typy na rywalizację o GP Meksyku.

F1: GP Meksyk 2023 – zapowiedź

Rywalizacja w Austin przyniosła spore emocje. Nareszcie przewaga Maxa Verstappena nie była aż tak wyraźna, a Holender był pod koniec wyścigu mocno zdenerwowany, gdy dojeżdżał do niego Lewis Hamilton. Ostatecznie trzykrotny mistrz świata triumfował, ale Brytyjczykowi niewiele zabrakło, aby dogonić kierowcę Red Bulla. W ten weekend kierowcy będą rywalizować na torze w Meksyku. Najbardziej kojarzy się z niesamowitą atmosferą, bardzo długą prostą startową (ponad 1200 metrów) i wyjątkową sekcją stadionową, gdzie Sergio Perez będzie miał olbrzymie wsparcie. To właśnie Meksykanin jest bohaterem miejscowej publiczności i wiele osób liczy na to, że przed własnymi kibicami pożegna się z gorszą dyspozycją i ponowie będzie gościł regularnie na podium. Tor w Meksyku jest najwyżej położonym torem w F1, bo aż ponad 2 000 metrów nad poziomem morza. Zespoły muszą więc zmagać się z przegrzewaniem się wielu części bolidów. Tor składa się z 17 zakrętów o łącznej długości wynoszącej 4 304 metry. Tor w Meksyku umożliwia wiele manewrów wyprzedzania, dzięki dwóm długim prostym (najdłuższa prosta startowa ma ponad 1200 metrów) i aż trzem strefom DRS w dwoma punktami detekcji. Pirelli na ten weekend przywiezie najbardziej miękki zestaw opon (C3 – C5), a synoptycy nie spodziewają się opadów deszczu.

F1: GP Meksyk 2023 – typy

Typy na kwalifikacje – Lewis Hamilton w TOP 3

1.70

LEWIS HAMILTON

W TOP 3

betfan

Czarnym koniem podczas GP Meksyku mogą okazać się Mercedesy. Nowa podłoga podczas GP USA spisała się świetnie, a Lewis podczas wyścigu nie odstawał wiele od Maxa Verstappena. Brytyjczyk odnalazł także dobrą dyspozycję i może zaskoczyć w kwalifikacjach. Na starcie wyścigu w Austin ustawił się na trzeciej lokacie i moim zdaniem w Meksyku także ma spore szanse na walkę o TOP 3.

Typy na wyścig – Yuki Tsunoda w TOP 10

3.25

TSUNODA

W TOP 10

betfan

Forma AlphaTauri z weekendu na weekend wzrastała, a miniony tydzień był dla tego zespołu bardzo udany. Po dyskwalifikacjach, Yuki Tsunoda mógł pochwalić się zdobyciem aż pięciu punktów dla swojego zespołu. Japończyk prezentował bardzo dobre tempo, na tyle dobre, że mógł pozwolić sobie na zjazd po świeże softy, nie wypadając przy tym z TOP 10. Spodziewam się, że kierowca AlphaTauri zapunktuje także w Meksyku.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!