F1: GP Las Vegas 2023 – typy i zapowiedź wyścigu

Patryk Śliwiński

16 listopada 2023

F1, Verstappen, typy
Już w najbliższy weekend odbędzie się rywalizacji o Grand Prix Las Vegas. Na takie show czekano od początku sezonu. Będzie to z pewnością jeden z najhuczniejszych weekendów wyścigowych, na którego organizacje poświęcono wiele funduszy i mnóstwo cierpliwości mieszkańców tego miasta. Poza show, można oczekiwać ciekawych wydarzeń na torze. Będzie to wyścig nocny, a temperatura w Las Vegas ma sięgać w trakcie wielu sesji około 10 stopni. Będzie to najzimniejszy weekend wyścigowy od lat, a zespoły i kierowcy staną przed trudnym wyzwaniem, aby odpowiednio dogrzać opony. Sprawdź zapowiedź i typy na GP Las Vegas 2023.

F1: GP Las Vegas 2023 – zapowiedź

Przed nami przedostatni weekend wyścigowy w tym sezonie. Po rywalizacji w Brazylii, kierowcy będą ścigać się na ulicach Las Vegas. Jest to najbardziej wyczekiwany weekend wyścigowy w tym sezonie i można spodziewać się ogromnego show. Poświecono wiele funduszy na jego organizację, a bilety na ten weekend były w tym sezonie najdroższe. Aby podkreślić klimat Las Vegas, wszystkie sesje będą odbywać się w nocy przy sztucznym oświetleniu. Co to jeszcze oznacza? Niskie temperatury. Gdy temperatura powietrza wyniesie około 10 stopni, a tor składa się z tak długich prostych, dogrzanie opon będzie niesamowitym wyzwaniem, a Albon przyznawał w wywiadzie, że kierowcy będą potrzebować kilka okrążeń, aby możliwe było odpowiednie przygotowanie ogumienia. Tor w Las Vegas składa się z 17 zakrętów, a jego długość wynosi 6 201 metrów. W trakcie wyścigu kierowcy pokonają 50 okrążeń. Kierowcy będą mieli do swojej dyspozycji dwie strefy DRS z dwoma punktami detekcji. Wyprzedzanie będzie niezwykle ułatwione dzięki bardzo długiej prostej, z której składa się prawie cały trzeci sektor. Wspomniana prosta liczy sobie aż 1,8 km. Powinno być przez większość weekendu sucho, a szanse na opady będą podczas sobotnich kwalifikacji. Pirelli na ten weekend przywiezie najbardziej miękki zestaw opon (C3 – C5).

F1: GP Las Vegas – typy

Lando Norris wygra

8.00

LANDO NORRIS

WYGRA

betfan

Weekend w Las Vegas będzie jedną wielką niewiadomą, w której możemy spodziewać się wielu sensacji. Jedno jest pewne – problemem będzie odpowiednie dogrzanie opon, a zespoły, które poradzą sobie z tym najlepiej, będą miały dużą przewagę nad rywalami. Ten sezon wielokrotnie nas przekonał, że opony najlepiej dogrzewają McLareny i Williamsy. Biorąc pod uwagę zwyżkową formę pierwszego zespołu jak i samego Lando Norrisa, stawiam na zwycięstwo Brytyjczyka.

Liczba sklasyfikowanych kierowców – powyżej 16.5

1.87

POWYŻEJ 16.5

SKLASYFIKOWANYCH KIEROWCÓW

betfan

To już końcówka sezonu, a więc zespoły za wszelką cenę będą chciały uniknąć wypadków. Zdają sobie sprawę z tego także kierowcy. Dopięcie budżetu jest kluczową kwestią, a rozbicie bolidu może utrudnić zadanie. Stawiam na to, że sklasyfikowanych zostanie powyżej 16.5 kierowców.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy