Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Emilia-Romagna (Imola) – zapowiedź i typy na wyścig
Max Verstappen obronił swoją pozycję w sprincie kwalifikacyjnym choć nie miał łatwo. Dobrą pracę wykonali Sainz i Perez, którzy odrobili straty z nieudanych kwalifikacji. Kto zatriumfuje w wyścigu? Zapraszam na podsumowanie sprintu, a także zapowiedź i typy na niedzielną rywalizacją o GP Emilia-Romagna.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

F1: GP Emilia-Romagna (Imola) – sprint kwalifikacyjny – podsumowanie

To był prawie idealny sprint kwalifikacyjny dla Ferrari. Charles Leclerc ruszył zdecydowanie lepiej od Maxa Verstappena i kontrolował przez dłuższy czas przebieg rywalizacji, utrzymując mistrza świata w bezpiecznej odległości od siebie. Znakomitą pracę wykonał Carlos Sainz. Hiszpan odrobił straty z nieudanych kwalifikacji i wspiął się z dziesiątego na czwarte miejsce. Sergio Perez również pojechał bardzo solidnie. Na starcie awansował na piątą lokatę, a później szybko uporał się z Magussenem i Norrisem. Sprint nie służył kierowcom, którzy nie mogą zredukować strat bolidu na suchej nawierzchni. Wspomniany Duńczyk, a także Sebastian Vettel, stracili po cztery lokaty. Pod koniec rywalizacji Leclercowi mocno zużyły się opony. Sytuację wykorzystał Max Verstappen, który wyprzedził Monakijczyka i odzyskał swoją pozycję. Pochwalić należy także Tsunodę. Japończyk awansował aż o cztery pozycje i do wyścigu ruszy z 12. pola. Ogromnego pecha miał Zhou. Chińczyk zderzył się z Pierrem Gaslym, przez co w niedzielę będzie ruszał z końca stawki, gdyż jako jedyny nie ukończył sobotniego sprintu kwalifikacyjnego.

F1: GP Emilia Romagna (Imola) – zapowiedź i typy na wyścig

Kolejność startowa na Imoli

Wyścig o GP Emilia Romagna zapowiada się niezwykle ciekawie. Na czterech pierwszych polach startowych wymieszały się między sobą Red Bulle i Ferrari. Po sobotniej sesji wiemy, że Scuderia może mieć lepsze tempo, ale Verstappen i Perez zdecydowanie mniej niszczą opony. Ponadto w sprincie stosowana była najbardziej miękka mieszanka, która w trakcie niedzielnych sesji nie jest popularna. Dodatkowych emocji możemy spodziewać się z powodu deszczu. Synoptycy dają spore szansę na opady na Imoli w godzinach, w których będzie toczyć się wyścig. Możliwe, że już nawet na starcie kierowcy będą musieli założyć opony przeznaczone na mokrą nawierzchnię.

Typy

Sklasyfikowani kierowcy

1.75

KIEROWCY

SKLASYFIKOWANI – POWYŻEJ 16,5

betfan

Imola jest zdradliwym torem, szczególnie w deszczu, co pokazały kwalifikacje. Mieliśmy wówczas aż pięć czerwonych flag. Także podczas sobotniego sprintu, który odbywał się na suchej nawierzchni, rywalizacja nie przebiegła bezproblemowo i na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Jeżeli przed wyścigiem zacznie padać, to spodziewam się, że kilku kierowców może nie poradzić sobie w tak trudnych warunkach. Typuję, że wyścig ukończy powyżej 16,5 kierowców.

Kevin Magnussen – Lewis Hamilton

Kto wygra pojedynek?

Potencjalna wygrana przy stawce 100 PLN.

betfan

 

Haas przyjął złą strategię na sprint kwalifikacyjny, dlatego Magnussen stracił aż cztery pozycje na starcie do wyścigu. W niedzielę prognozowany jest deszcz, a Duńczyk potrafi sobie poradzić w trudnych warunkach. Dla Mercedesa nie jest to udanych weekend. Po słabych kwalifikacjach spodziewano się, że Russell i Hamilton odrobią słabe pozycje i co najmniej wbiją się do czołowej dziesiątki. Młodszy w kierowców pozostał na 11. lokacie, a siedmiokrotny mistrz świata stracił jedną pozycję na rzecz Tsunody. Biorąc pod uwagę słabą dyspozycję Mercedesa oraz fakt, że Magnussena i Hamiltona dzieli tyle pozycji, to stawiam na to, że Duńczyk uplasuje się nad Brytyjczykiem.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!