Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Austrii – zapowiedź i typy na wyścig
Max Verstappen po wygranej w sprincie kwalifikacyjnym wystartuje z pierwszej pozycji do niedzielnego wyścigu o GP Austrii. Za Holendrem ustawią się kierowcy Ferrari. Komu najlepiej wyszła sobotnia sesja? Zapraszam na podsumowanie sprintu kwalifikacyjnego, a także zapowiedź i typy na wyścig.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

F1: GP Austrii – podsumowanie sprintu kwalifikacyjnego

Kierowcy jeszcze nie ruszyli, a już pojawiły się pierwsze problemy. Z powodu awarii musiał wycofać się Fernando Alonso. Pod koniec okrążenia formującego, kłopoty z silnikiem miał Zhou, dlatego kierowcy przejechali jeszcze jedno okrążenie rozgrzewkowe. Chińczyk uporał się z problemami, ale musiał startować z alei serwisowej. Dobry start miał Carlos Sainz, który wyprzedził Charles Leclerca, ale podczas walki z Verstappenem stracił pozycję na rzecz swojego zespołowego kolegi. Dużo pozycji zyskał Sergio Perez, który kilka okrążeń po starcie awansował z 13, na ósmą lokatę. Meksykanin przebijał się do przodu i odrobił dużo strat. Do wyścigu wystartuje bowiem z piątej pozycji. Na siódmym okrążeniu doszło do kolejnej walki kierowców Ferrari. Sainz zaatakował Charlesa, ale Leclerc już wielokrotnie pokazywał, że bardzo trudno go wyprzedzić i obronił swoją pozycję, budując później przewagę nad Hiszpanem. Ozdobą sprintu była walka Hamiltona z Schumacherem. Haas czuje się bardzo dobrze na torze w Austrii, a Mick przetrzymywał za sobą wielokrotnego mistrza świata przez wiele okrążeń. Dopiero dwa kółka przed metą uległ Lewisowi. Kolejność startowa w wyścigu o GP Austrii:

F1: GP Austrii – typy

Fernando Alonso vs Mick Schumacher

Kto wygra pojedynek?

Potencjalna wygrana przy stawce 100 PLN.

betfan

 

Fernando Alonso po tym jak nie wystartował w sprincie, ruszy do niedzielnego wyścigu z dopiero 19. pozycji. Hiszpan jest ostatnio w bardzo dobrej formie, ale przebijanie się przez tylu kierowców z pewnością będzie bardzo trudne. Alonso w kwalifikacjach miał ósmy czas, a więc jest szybki na tym torze. Haasy spisują się w Austrii rewelacyjnie i nawet Lewis Hamilton miał problem, aby wyprzedzić Micka Schumachera. Kierowców dzieli aż dziesięć pozycji. Stawiam więc na to, że w tym pojedynku górą będzie Mick Schumacher.

Alex Albon vs Guanyu Zhou

Kto wygra pojedynek?

Potencjalna wygrana przy stawce 100 PLN.

betfan

 

Alex Albon miał dosyć udane kwalifikacje, ale tempo wyścigowe Williamsa było bardzo słabe podczas sprintu kwalifikacyjnego, dlatego spadł dopiero na 15. lokatę. Alfa Romeo przygotowała na ten sezon dobry bolid, a Zhou mimo startu z alei serwisowej, zdołał wywalczyć 15 miejsce (z powodu kar dla innych kierowców wystartuje jako 13). Uważam więc, że w tym pojedynku, zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo będzie miał Guanyu Zhou. Wyścig o GP Austrii odbędzie się o 15:00.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!