Pobierz aplikację betfan na telefon
Euro 2024: Typy na awans, szanse na wyjście z grupy
Znamy już poszczególny grupy jak będą wyglądać podczas piłkarskich Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kilku grupach sytuacja na awans z niej kreuje się jasno. W niektórych natomiast szanse rozkładają się 50 na 50 i to tam można spodziewać się objawień niespodziewanych reprezentacji, które zameldują się w fazie pucharowej Euro 2024. W tym tekście skupimy się na fazie grupowej Euro 2024. Zapraszam na typy i analizę szans wyjścia poszczególnych reprezentacji do dalszej fazy turnieju. 

Obstawiaj Euro 2024

Euro 2024: Typy i szanse na awans z grupy A

 • Niemcy
 • Szwajcaria 
 • Węgry
 • Szkocja
W grupie A oczywiście wystąpią gospodarze turnieju, czyli reprezentacja Niemiec. Wydaje się, że właśnie to Niemcy są faworytem do wygrania tej grupy. Oczywiście choć w grupie A wystąpią jeszcze 3 wydaje się, że równorzędne reprezentacje, albowiem zagra jeszcze Szwajcaria, Szkocja oraz Węgry to mimo wszystko ciężko sobie wyobrazić, żeby Niemcy mieli nie wygrać tej grupy i nie awansować z pierwszego miejsca.

1.40

NIEMCY 1. MIEJSCE GR. A

betfan
Ciekawa natomiast będzie sytuacja w kontekście wyjścia z drugiego miejsca. Wydaje się, że największe szanse ma na to Szwajcaria, ale również nie można skreślać reprezentacji Węgier oraz Szkocji. Znając jednak dobrą grę Szwajcarii na wielkich imprezach to właśnie oni zajmą drugie miejsce w tej grupie. Ja jednak wybrałem inny typ, a mianowicie brak awansu reprezentacji Węgier z grupy A po kursie 2.11 w Betfan. Trzy reprezentacje są na tak wyrównanym poziomie, że jeden słabszy mecz może właśnie przekreślić szanse, a kurs jest zdecydowanie warty zaryzykowania.

2.11

WĘGRY NIE AWANSUJĄ

betfan

Euro 2024: Typy i szanse na awans z grupy B

 • Hiszpania
 • Włochy
 • Chorwacja 
 • Albania
Grupa B podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024 jest nazywana grupą śmierci. Nie ma się co dziwić – wystąpią w niej 3 piekielnie mocne reprezentacje – Włochy, Hiszpania oraz Chorwacja oraz jeden outsider tej grupy, czyli reprezentacja Albanii. Wydaje się, że Albańczycy po prostu nie będą mieli najmniejszych szans w tej grupie. Oczywiście jest duża szansa i prawdopodobieństwo, że z tej grupy wyjdą zarówno Chorwacja, Hiszpania, jak i Włosi, albowiem najpewniej jedna drużyna dostanie się z trzeciego miejsca. Ta grupa z pewnością łatwa do typowania nie jest, albowiem mamy 3 pewne reprezentacje do trzech pierwszych miejsc, jednak ich układ kolejności nie jest łatwy do przewidzenia. Tutaj poszukam nieco sensacji i stawiam, że grupę B wygrają Włosi po kursie 3.60, którzy będą bronić mistrzowskiego tytułu sprzed 3 lat.

3.60

WŁOCHY 1. MIEJSCE GR. B

betfan

Euro 2024: Typy i szanse na awans z grupy C

 • Anglia
 • Dania
 • Słowenia
 • Serbia
Bardzo ciekawie rozkład sił prezentuje się także w grupie C. Mamy tutaj dwie mocne reprezentacje oraz dwie nieco słabsze. Oczywiście mówiąc nieco słabsze nie mam tutaj na myśli, że na starcie są skreślone z możliwości awansu z grupy C. Tutaj jednak mimo wszystko pewniakiem jak dla mnie do wygrania grupy C jest reprezentacja Anglii. Kurs oczywiście nie jest najwyższy, albowiem wynosi 1.38, jednak do AKO na Euro 2024 idealnie się nada.

1.38

ANGLIA WYGRA GR. C

betfan
Co do dwóch pozostałych miejsc, które mogą dać awans wydaje mi się, że to właśnie ta grupa, w której może padać sporo remisów, przez co też reprezentacja z trzeciego miejsca może nie awansować z tej grupy. Według mnie to Słowenia jest najsłabszą reprezentacją w tej grupie. Serbowie mogą mocno namieszać, bo ostatnio pokazywali dobrą grę i nawet myślę, że mogą powalczyć z Danią o drugie miejsce. Słowenii jednak nie daję szans, dlatego typuję ich brak awansu z grupy po kursie 2.25.

2.25

SŁOWENIA BEZ AWANSU

betfan

Euro 2024: Typy i szanse na awans z grupy D

 • Austria
 • Holandia
 • Francja
 • Zwycięzca barażu A
Z pewnością grupa D obok grupy B będzie drugą najtrudniejszą grupą na Euro 2024. To właśnie w tej grupie mogą potencjalnie zagrać Polacy, jeżeli przejdą baraże. Oczywiście zakładając ten scenariusz niewątpliwie mimo wszystko i tak to Holandia oraz Francja mają największe szanse na zajęcie dwóch pierwszych miejsc w tej grupie. Francuzi mają duże szanse na wygranie całego Euro 2024, więc z pewnością już od fazy grupowej będą chcieli wygrywać pewnie mecze. Oczywiście w tej grupie może namieszać Austria, choć wydaje mi się, że nie jest to jeszcze reprezentacja na poziomie Holandii oraz Francji. Dodatkowo Oranje według mnie też są reprezentacją nieco słabszą od Trójkolorowych i dodatkowo punkty mogą stracić choćby z Austrią, dlatego też typuję, że grupę D wygra Francja po kursie 1.55.

1.55

FRANCJA WYGRA GR. D

betfan

Euro 2024: Typy i szanse na awans z grupy E

 • Belgia
 • Rumunia
 • Słowacja 
 • Zwycięzca barażu B
Wydaje się, że w grupa E będzie najsłabszą podczas Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. Belgowie mogą mówić o sporym losie szczęścia, albowiem trafiając do grupy z Rumunią, Słowacją oraz zwycięzcą barażu B z pewnością mają największe szanse na zwycięstwo tej grupy i to nawet z kompletem punktów. Oczywiście reprezentacja Belgii wiele razy była już kreowana do tego, że ma nawet wygrać wielką piłkarską imprezę, jednak zawsze podczas czy to Euro czy Mundialu czegoś brakowało i przygoda najczęściej kończyła się na wcześniejszym etapie. Tutaj trafiając na takich rywali mają komfort, że grupę powinni wygrać i nawet wydaje się, że będą mogli w niektórych meczach rotować składem, aby dać świeżość czołowym piłkarzom przed fazą grupową. Oczywiście typuję, że Belgia wygra grupę E. po kursie 1.33 w Betfan.

1.33

BELGIA WYGRA GR. E

betfan
Co do sytuacji, które reprezentacje mogą wyjść z tej grupy wydaje się, że każda z nich będzie miała podobne szanse. Co ciekawe reprezentacje pokroju Rumuni czy Słowacji może znaleźć się w fazie pucharowej Euro 2024, co z pewnością będzie sporą niespodzianką. Rumunii podczas kwalifikacji czy Ligi Narodów prezentowali w miarę solidny poziom, dlatego to ich widzę jako reprezentację, która awansuje z grupy F. Kurs na takie zdarzenie w Betfan to 1.57.

1.57

RUMUNIA AWANSUJE

betfan

Euro 2024: Typy i szanse na awans z grupy F

 • Portugalia
 • Turcja
 • Czechy
 • Zwycięzca barażu C
Ostatnią grupą podczas piłkarskiego Euro 2024 w Niemczech będzie grupa F. Tutaj grupa może być bardzo ciekawa, bo oczywiście choć jest w niej główny kandydat do jej wygrania, czyli reprezentacja Portugalii, tak Turcja oraz Czechy z pewnością mają możliwości, aby namieszać i w tej grupie, i też podczas całego Euro 2024. Oczywiście Turcja już była kiedyś czarnym koniem turnieju i tam ich przygoda zakończyła się na fazie grupowej, ale tutaj wydaje się, że jak najbardziej mogą minimum awansować z grupy. Dodatkowo Czesi choćby w meczach z Polakami, że są solidną reprezentacją i z pewnością ich piłka idzie ku lepszemu, dlatego też podczas Euro 2024 mogą sporo namieszać. Kurs 1.85 na awans Czechy z grupy jest bardzo dobry i właśnie taki typ wybieram na awans z tej grupy.

1.85

CZECHY AWANSUJĄ

betfan
Oczywiście nie można zapomnieć także o reprezentacji Portugalii w tej grupie, albowiem przecież to właśnie oni zawsze podczas wielkich imprez osiągają świetne rezultaty. W tym roku też mają bardzo dobrą i szeroką kadrę, dlatego spodziewam się, że Portugalia zajdzie daleko, a dodatkowo bez większych kłopotów wygra grupę F, pomimo że będą w niej dość silne reprezentacje.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!