El. MŚ 2022: Typy i zapowiedź 7. kolejki w grupie G

Kamil Błaszczyk

08 października 2021

el. MŚ 2022 - 7. kolejka w grupie G

Ogromne emocje związane z meczami reprezentacji w eliminacjach MŚ 2022 czekają nas przez najbliższy tydzień. W tym artykule przyjrzymy się siódmej kolejce w grupie G. 

El. MŚ 2022: Gibraltar – Czarnogóra (08.10, 20:45)

W grupie G będziemy z pewnością świadkami ciekawej walki o awans na MŚ 2022 w Katarze. Niestety, nie będą brały w niej udziału Gibraltar, czy też Czarnogóra. Wszystko rozstrzygnie się najprawdopodobniej pomiędzy Norwegią, Holandią i Turcją. Spotkanie pomiędzy Gibraltarem a Czarnogórą może być traktowane z kategorii meczów outsiderów. Gospodarze mają na swoim koncie zero punktów i tylko trzy strzelone bramki. Czarnogóra znajduje się zdecydowanie wyżej z ośmioma oczkami na koncie.

To właśnie zespół gości jest zdecydowanym faworytem w tym starciu. Myślę, że Czarnogóra będzie chciała wyraźnie wygrać, żeby pozostać w walce o ewentualne drugie miejsce w grupie. W ostatnim meczu padł wynik 4:1 i myślę, że i tym razem możemy się spodziewać wielu bramek.

Proponowany typ: Powyżej 3.5 goli - kurs 1.97 z oferty BETFAN  

El. MŚ 2022: Łotwa - Holandia (08.10, 20:45)

Kolejne spotkanie siódmej kolejki w grupie G to starcie pomiędzy Łotwą a Holandią. Tu także mamy wyraźnie wskazanego faworyta - Holandię, która ma za cel awansować do mistrzostw świata 2022 bezpośrednio z pierwszego miejsca. Jak dotąd Oranje zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 13 punktów. Tyle samo oczek ma obecnie Norwegia, dlatego tak ważne dla Holendrów jest zainkasowanie 3 punktów w meczu z Łotwą.

Myślę, że Holandia powinna dość łatwo triumfować w tym spotkaniu, ponieważ jest zespołem praktycznie kompletnym, a Łotysze są tak naprawdę outsiderem w poważnej, europejskiej piłce. Stawiam, że Holendrzy nie będą kalkulować i pewnie pokonają Łotyszy na ich terenie.

Proponowany typ: Wygrana Holandii (handicap 2:0) - kurs 1.72 z oferty BETFAN 

Transmisja: Polsat Sport Premium 2 

El. MŚ 2022: Turcja - Norwegia (08.10, 20:45)

Na koniec chyba najciekawszy mecz siódmej kolejki w grupie G. Turcja zagra na swoim terenie z Norwegią. Szybkie spojrzenie na tabelę. Turcja zajmuje obecnie trzecie miejsce z dwupunktową stratą do Norwegii i Holandii, które dzielą między siebie drugą i pierwszą lokatę. Kursy bukmacherskie wskazują gospodarzy jako minimalnych faworytów tego starcia. Ja jednak uważam, że faworyta w tym meczu nie ma i wynik może rozstrzygnąć pojedyncza akcja. W poprzednim meczu bezpośrednim Turcja zdołała pokonać Norwegię aż 3:0, jednak nie wydaję mi się, żeby taki wynik mógł się powtórzyć. Norwegia jest bardzo solidną drużyną, natomiast Turcja w ostatnim meczu uległa aż 1:6 reprezentacji Holandii. Stawiam w tym meczu na remis lub też wygraną Norwegów.

Proponowany typ: Remis lub wygrana Norwegii - kurs 1.60 z oferty BETFAN 

Transmisja: Polsat Sport Premium 4

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny portalu Sport Betfan. Ze sportem ma dużo wspólnego od lat młodzieńczych, a w szczególności z piłką nożną oraz tenisem. Sercem najbardziej związany z Ekstraklasą oraz Premier League. Prywatnie magister zarządzania. W wolnym czasie, poza światem sportu, pasjonat podróży, kina oraz analizy bukmacherskiej.

Najnowsze wpisy