Pobierz aplikację betfan na telefon
Ekstraliga – żużel. Quiz wiedzy o zbliżającym się sezonie 2022

Wraca Ekstraliga żużlowa. Już w piątek 8 kwietnia odbędzie się pierwszy mecz w sezonie 2022. Po zimowej przerwie najlepsza liga żużlowa świata wraca do jazdy. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz sprawdzający wiedzę o rozgrywkach, zawodnikach i zespołach w nich jeżdżących. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu przed startem Ekstraligi.

Żużel zwany również czarnym sportem i jeden z najpopularniejszych dyscyplin w Polsce. Nasi zawodnicy są jednymi z najlepszych na świecie, a liga czołową na globie. Nic więc dziwnego, że kibice z utęsknieniem czekają na powrót Ekstraligi żużlowej. Przed piątkowym startem rozgrywek przygotowaliśmy dla was quiz, sprawdzający waszą wiedzę o samej lidze, zawodnikach i zespołach w nich występujących. Jeśli znasz się na każdym z tych elementów, to quiz stworzony dla Ciebie. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 8/10 to rezultat satysfakcjonujący.

60
Created on By Ekstraliga - żużel. Quiz wiedzy o zbliżającym się sezonie 2022Szymon Piórek
Ekstraliga - żużel. Quiz wiedzy o zbliżającym się sezonie 2022

Ekstraliga żużla. Quiz wiedzy o zbliżającym się sezonie 2022

Już w piątek 8 kwietnia odbędzie się pierwszy mecz Ekstraligi żużlowej w sezonie 2022. Po zimowej przerwie najlepsza liga żużlowa świata wraca do jazdy. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz sprawdzający wiedzę o rozgrywkach, zawodnikach i zespołach w nich jeżdżących. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 8/10 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu przed startem Ekstraligi.

1 / 10

1. Betard Sparta jest obrońcą tytułu mistrza Polski. Wrocławianie powrócili na tron po długiej przerwie. W którym roku poprzednio triumfowali?

2 / 10

2. Zeszły sezon przyniósł spadek bardzo utytułowanego zespołu. Falubaz jeszcze niedawno świętował tytuł mistrzowski, a w tym roku będzie bił się o awans do PGE Ekstraligi. Ile razy ekipa z Zielonej Góry była mistrzem Polski?

3 / 10

3. PGE Ekstraligę opuścił również Adrian Miedziński, jedna z legend polskiego żużla, który ostatnio występował w ekipie z Torunia. Do jakiego klubu przeszedł?

4 / 10

4. Bartek Zmarzlik to jeden z najlepszych żużlowców świata i aktualny wicemistrz Indywidualnego GP. Na krajowym podwórku związany wciąż ze Stalą Gorzów. Ile tytułów drużynowego mistrza Polski ma na swoim koncie?

5 / 10

5. Jedna z ekip w zeszłym sezonie zdobyła 0 punktów w meczach wyjazdowych, a mimo to udało jej się utrzymać w PGE Ekstralidze. Co to za drużyna?

6 / 10

6. Z jakiego rozwiązania rozgrywkowego zrezygnowano w sezonie 2021, które nadal będzie obowiązywać w tym sezonie?

7 / 10

7. Która z drużyn jest beniaminkiem sezonu 2022 Ekstraligi?

8 / 10

8. Który z zawodników zdobył najwięcej punktów w poprzednim sezonie?

9 / 10

9. A który z zawodników zdobył najwięcej bonusów?

10 / 10

10. W trakcie okna transferowego dużo zamieszania wywołał utalentowany młodzieżowiec Bartłomiej Kowalski, który postanowił odejść z Włókniarza Częstochowa. Prowadził rozmowy z kilkoma klubami, ale gdzie ostatecznie trafił?

Your score is

The average score is 68%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!