Ekstraklasa: podsumowanie 23. kolejki: Wyniki, tabela

Po 23 kolejce mamy ponownie zmianę lidera w Ekstraklasie. Lech wygrał z Pogonią Szczecin i dzięki temu ponownie wskoczył na fotel lidera. Legia Warszawa w końcu przełamała swoją niemocą i wyszła zwycięsko ze starcia z Wisłą Kraków. Dzieje się zarówno na górze, jak i na dole tabeli. Zapowiada się zacięta walka do końca sezonu o mistrza oraz utrzymanie w lidze.

Ekstraklasa: Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1

W piątek hitem wieczoru było starcie Legii z Wisłą, czyli dwóch niesamowicie utytułowanych polskich klubów, które w tym sezonie radzą sobie tragicznie. Oba zespoły prawdopodobnie do końca sezonu będą musiały walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie, dlatego też ten mecz był niezwykle ważny. Legia objęła prowadzenie za sprawą strzału z główki Tomasa Pekharta.

W drugiej połowie zdołał wyrównać Karol Gruszkowski. Przy bramce dla Wisły nie brakowało kontrowersji, ponieważ Cezary Miszta dotykał piłkę ręką, która została wbita do bramki Legii. Sędzia jednak ostatecznie uznał tego gola.

Kiedy wszyscy spodziewali się już remisu do akcji wkroczył Mateusz Wieteska, który po stałym fragmencie gry przeskoczył obrońcę z Krakowa i zdobył decydującą bramkę, która dała Legii bardzo istotne trzy punkty do ligowej tabeli.

Ekstraklasa: Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:3

W sobotnie popołudnie byliśmy świadkami meczu na szczycie Ekstraklasy. Lider, czyli Pogoń Szczecin podejmował wicelidera Lecha Poznań. Pierwsza połowa meczu to głównie trzymanie się założeń taktycznych przez oba zespoły. Nie mieliśmy tutaj zbyt dużo okazji do zdobycia bramek z obu stron.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie. W 71. minucie nastąpiło przełamanie. Kapitalną piłkę posłał Radosław Murawski do Jakuba Kamińskiego, a ten jeszcze lepiej zgrał do Mikaela Ishaka, który pewnie wykorzystał okazję i mieliśmy 1:0 dla Kolejorza.

Już minutę później mieliśmy kolejną szansę dla Lecha. Z prawej strony dośrodkowywał Joel Pereira, a pierwszy przy piłce znalazł się Dawid Kownacki, który sytuację zamienił na gola dla Kolejorza. Szybkie dwa ciosy i zdawało się, że Pogoń Szczecin będzie miała bardzo ciężkie zadanie, żeby zdobyć w tym meczu jakikolwiek punkt.

5 minut później nastąpił kolejny cios ze strony drużyny gości. Faulowany w polu karny był Dawid Kowncaki, a jedenastkę pewnie wykorzystał Mikael Ishak, dla którego było to już trzynaste trafienie w tym sezonie w Ekstraklasie. Szwed jest jednym z głównych faworytów do zdobycia korony króla strzelców.

Ekstraklasa: Wszystkie wyniki 23. kolejki

Raków Częstochowa – Wisła Płock 2:0
Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1
Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:3
Górnik Łęczna – Stal Mielec 2:0
Piast Gliwice – Górnik Zabrze 0:0
Jagiellonia Białystok – Warta Poznań 1:1
Radomiak Radom – Lechia Gdańsk 2:0