Carlos Alcaraz – Jan-Lennard Struff: typy, kursy, zapowiedź | 07.05 ATP Madryt

Wojciech Sikora

06 maja 2023

Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz, rozstawiony z numerem jeden, był od samego początku stawiany jako faworyt tego turnieju i jak widać nie zawiódł. Zdecydowanie większym zaskoczeniem jest obecność jego rywala na tym etapie. Jan-Lennard Struff, to od lat aktywny zawodnik w męskim tourze. Ostatni swój tytuł zdobył w 2019 na korcie twardym. Tu na mączce gra jak natchniony, ale czy będzie w stanie jakkolwiek zaszkodzić Hiszpanowi? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Carlos Alcaraz – Jan-Lennard Struff.

Carlos Alcaraz – Jan-Lennard Struff: Zapowiedź

Carlos Alcaraz ten sezon zaczął późno, z powodu kontuzji lecz swój pierwszy turniej zakończył zdobytym tytułem.  Tydzień później ponownie doszedł do finału na mączce, ale tym razem Norrie okazał się lepszy. Wejście na korty twarde także zakończył triumfem w Indian Wells, a tydzień później odpadł w półfinale z Sinnerem. Był to jednak drugi i na ten moment ostatni przegrany mecz w tym sezonie. Kolejny turniej na nawierzchni ziemnej, t trzeci już tytuł w tym sezonie, w Barcelonie.
Teraz Hiszpan stanie przed szansą czwartego tytułu w tym sezonie. Zadanie wydaje się dość proste, bo na przeciw niemu stanie Jan-Lennard Struff, czyli trzynaście lat starszy zawodnik z rankingem 65. Niemiec bez wątpienia jest w tej edycji największym zaskoczeniem. Choć drabinka z początku była dość przyjazna, to jednak pokonanie Tsitspasa, czy w półfinale Karacjewa, udowodniła jego siłę i możliwości na grę z najlepszymi. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że Jan odpadł w kwalifikacjach do tego turnieju, a szansę na udział w drabince dostał jako lucky loser. Szansę wykorzystał świetnie, a teraz stanie przed szansą pierwszego od 2019 tytułu ATP.

Carlos Alcaraz - Jan-Lennard Struff: Typ

1.70

POWYŻEJ 18,5 GEMÓW

betfan

Ogromna przepaść jest w kursach na obu graczy, a bukmacherzy nie dają praktycznie szans Niemcowi. Bardzo ciężko jednak było przełamać go przez cały turniej, a wydawało się że jego serwis z każdym kolejnym meczem jest coraz mocniejszy. Moim zdaniem dzięki temu Struff będzie mógł przedłużać sety, a nawet wyczekać do tieabreka, gdzie poszuka swojej szansy. Stawiam w tym starciu powyżej 18.5 gemów.

Carlos Alcaraz - Jan-Lennard Struff: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz  finałowy turnieju ATP w Madrycie z udziałem Carlosa Alcaraza, który zagra z Janem-Lennardem Struffem odbędzie się 7 maja o godzinie 18:30. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Polsat Sport, lub w serwisie Polsat Box Go. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy