Nagelsmann zakończy przygotowania do sezonu bez wygranej?

Wyniki Bayernu Monachium w przedsezonowych sparingach nie są zbyt dobre. W sobotę o 16:30 Bawarczycy zagrają z Napoli. Czy na boisku zobaczymy Roberta Lewandowskiego i czy Nagelsmann odniesie pierwsze zwycięstwo jako trener mistrza Niemiec?

Köln – Bayern Monachium 3:2

W pierwszym przedsezonowym sparingu przeciwnikiem Bayernu Monachium była drużyna Köln. Kozły w poprzednim sezonie były jedną z gorszych drużyn w Bundeslidze i grały w barażach o utrzymanie, ale pokonały w nich Kiel. Julian Nagelsmann debiutował w tym spotkaniu jako trener mistrza Niemiec. Wprawdzie przegrał swój pierwszy mecz 2:3, ale można na to przymknąć oko. Bayern grał w bardzo mocno rezerwowym składzie, dlatego usprawiedliwia to porażkę.

Bayern Monachium – Ajax 2:2

W meczu mistrza Niemiec z mistrzem Holandii oba kluby nie wystawiły swoich najsilniejszych jedenastek. Spotkanie było niezwykle wyrównane, ale Bayern mógł przed przerwą objąć prowadzenie. Przeciwnika zlekceważył jednak Zirkzee, który chciał wejść z piłką do bramki. Została ona jednak wybita sprzed linii, a młody Holender spotkał się z dużą krytyką. Negatywnie wpłynęła na napastnika Bayernu Monachium, który przez jakiś czas zablokował dostęp do swoich profili społecznościach takich jak Instagram. Końcowy rezultat to 2:2, co nie jest złym wynikiem jak na pojedynek z Ajaxem.

Bayern Monachium – Borussia Mönchengladbach 0:2

Wydaje się, że w złym świetle trenera Nagelsmanna mógł postawić wynik meczu z Borussią Mönchengladbach. Źrebaki w pierwszej połowie wystawili dosyć mocną jedenastkę, a spotkanie mimo wszystko było dosyć wyrównane. W drugiej połowie na boisku pojawił się Serge Gnabry, który wrócił już po urlopie, ale nie pomogło to Bawarczykom. Mistrz Niemiec zmienił w 60. minucie cały skład, nie licząc bramkarza, ale nie pomogło to w odniesieniu zwycięstwa. Bawarczycy przegrali bowiem 0:2. Przypomnijmy, że dopiero niedawno do treningów powrócił Robert Lewandowski i być może zobaczymy go w ostatnim sparingu z Napoli, który odbędzie się w piątek o 16:30. Nagelsmann zapowiedział, że po raz pierwszy w okresie przygotowawczym kibice zobaczą międzynarodowych graczy. Można się zatem spodziewać, że w starciu z klubem Piotra Zielińskiego, Bayern pokaże swoją prawdziwą odsłonę.

Obstaw mecz Bayern Monachium – Napoli w BETFAN.