Pobierz aplikację betfan na telefon
ATP Paryż: Hurkacz pokonał Paula i dalej jest w grze o ATP Finals

W Paryżu dalej trwa walka o miejsce w ATP Finals. Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy i dalej jest w grze. Bezpośrednimi rywalami Polaka są Jannik Sinner i Cameron Norrie.  

>> Pobierz aplikację Sport BETFAN na swój telefon i posiadaj wszystkie najważniejsze sportowe informacje typerskie w zasięgu ręki <<

Tommy Paul pokonany

Nie spodziewaliśmy się, że tegoroczna końcówka sezonu tenisowego przyniesie nam aż takie emocje z udziałem Polaków. Hubert Hurkacz nadal walczy o miejsce w turnieju ATP Finals, który odbędzie się w tym roku w Turynie. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów obok wielkich szlemów. Żeby być dalej w grze, Hubi musiał dzisiaj pokonać Tommy’ego Paula i awansować do kolejnej rundy turnieju ATP Master w Paryżu. Tak się stało, a kolejne dni zadecydują o tym, kto zagra w Turynie. Rywalizacja toczy się pomiędzy Hurkaczem, Sinnerem i Norrie. Wszyscy panowie spisują się jak dotąd bezbłędnie w Paryżu.

Mecz z Paulem należał do tych bardzo trudnych, wyrównanych. Chociaż pierwszy set zaczął się kapitalnie dla Polaka, (Hubi prowadził już 5:0 w gemach) to wrocławianin roztrwonił przewagę i mieliśmy 5:5. Bardzo ważny okazał się jedenasty gem pierwszego seta, w którym Hubert Hurkacz obronił trzy break pointy przy swoim serwisie. Mocna głowa i koncentracja to z pewnością jedne z ważniejszych atutów w grze naszego najlepszego tenisisty. Ostatecznie, Polak wygrał pierwszą partię 7:5.

Drugi set był już bardzo wyrównany od samego początku. W pewnym momencie przewagę wypracował sobie Paul, jednak Hubi doskoczył do rywala i ostatecznie o wyniku drugiej partii musiał zadecydować tie break. Polak w tej tenisowej dogrywce zaprezentował się bardzo dobrze i wybił rywalowi z głowy nadzieję na trzeciego seta. Ogromne Brawa dla Huberta. Był to na pewno bardzo ciężki mecz, ale i też bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło Hubertowi dalej marzyć o awansie do finałowego turnieju w sezonie.

Hubert Hurkacz – Tommy Paul 7:5, 7:6 (4) 

Hubert Hurkacz – Dominic Koepfer (04.11)

Rywalem wrocławianina w kolejnej rundzie będzie Dominic Koepfer. Niemiec w poprzednich rundach pokonał bo niesamowitym boju Andy’ego Murraya oraz Felixa Auger-Aliassime. Hubert według kursów bukmacherskich jest faworytem w tym spotkaniu, jednak będzie to kolejny niezwykle ciężki mecz. Koepfer pokazał swoje umiejętności w dwóch poprzednich spotkaniach. Jest to niezwykle waleczny tenisista, który na pewno podejmie rękawice w rywalizacji z Hurkaczem.

Przygotowałem specjalny typ na ten mecz, który wydaje się być bardzo prawdopodobny. Liczę na wygraną Polaka, jednak wydaję mi się, że nie przyjdzie ona łatwo, tylko raczej w bólach. Stawiam, że w meczu pomiędzy Hubertem a Koepferem będziemy świadkami trzech setów.

Proponowany typ: Liczba setów w meczu – 3 – kurs 2.58 z oferty BETFAN

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!