Atletico wyrzuciło Inter, Sancho z golem i kontuzją – piłkarskie podsumowanie #3

Jednak nie Inter, a Atletico Madryt awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wygrała również Borussia Dortmund po golach Sancho i Reusa. Anglik zakończył zawody z kontuzją. Szalony mecz w Premier League – siedem goli i obrót o 180 stopni. PSG gra dalej w pucharze Francji. Maurizio Sarri opuszcza Lazio, a policja wkroczyła do siedziby AC Milanu, grozi im punktowa kara. Poznaliśmy także czerwcowych rywali spotkań sparingowych Reprezentacji Polski. Sprawdź piłkarskie podsumowanie ostatnich dni.

Atletico wyrzuciło Inter, Sancho z golem i kontuzją - piłkarskie podsumowanie #3

Niespodziewana porażka Interu

Wygrana w pierwszym meczu nie wystarczyła i to jednak nie Inter, a Atletico Madryt awansowało do ćwierćfinału Champions League. Pierwsze spotkanie, dało niewielka zaliczkę włoskiej ekipie, która była faworytem dwumeczu. Atletico Madryt wygrało w regulaminowym czasie gry 2:1, a bramkę na wagę dogrywki strzelił dopiero w 87. minucie Memphis Depay. Wcześniej na liście strzelców zapisali się Dimarco, ale szybko odpowiedział Griezmann. Postawa Atletico w drugiej połowie, może trochę zaskakiwać, ponieważ to im powinno zależeć, na wyrównaniu, a dwie stuprocentowe sytuacje miał Inter. Nie wykorzystali ich Thuram i Barella.

W dogrywce piłka ani razu nie zatrzepotała w siatce, więc przeszliśmy do serii jedenastek! Tam w decydującym uderzeniu pomylił się Lautaro Martinez i to klub ze stolicy Hiszpanii zagra dalej. Po nietrafionym karnym pierwsza osobą, która pocieszała Martineza był jego reprezentacyjny kolega Angel Correa. Spotkanie prowadził Szymon Marciniak i ogólnie nie ma większych zastrzeżeń, ale jedna sytuacja jest niezrozumiała. W trakcie rywalizacji Marcus Thuram zachował się zupełnie irracjonalnie i złapał rywala za przyrodzeni. Nie ma możliwości, aby to był przypadek, ale Francuz nie został w żaden sposób ukarany ze swój wybryk. Thuram i Savic po tej sytuacji wszystko sobie wyjaśnili i odebrali ją w żartobliwy sposób, o czym przekonały ich uśmiechy.

Borussia stanęła na wysokości zadanie

W ćwierćfinale Champions League zobaczymy również piłkarze Borussii Dortmund. Wygrali 2:0 z PSV, co dało im awans po remisie w pierwszym spotkaniu! Już w 3. minucie prowadzenie dał Jadon Sancho, dla którego było to trafienie w drugim meczu z rzędu. Z powodu kontuzji musiał opuścić murawę, a schodząc z boiska złapał się za tył uda. W pomeczowym wywiadzie, powiedział, że coś poczuł i wolał nie ryzykować pogorszeniem ewentualnego urazu. Wracając do meczu, to w jego miejsce pojawił się Marco Reus, który w doliczonym czasie gry ustanowił wynik spotkania, po błędzie defensora PSV.

Poznaliśmy już wszystkie klubu, która zagrają w ćwierćfinale Ligi Mistrzów: PSG, Manchester City, Real Madryt, Arsenal, FC Barcelona, Atletico Madryt, Bayern Monachium i Borussia Dortmund. Losowanie ćwierćfinałów odbędzie się w piątek 15 marca o godzinie 12!

Bournemouth – Luton wyśmienitą reklamą dla Premier League

Zaległe spotkanie 17 kolejki Premier League pomiędzy Bournemouth a Luton Town było naprawdę szalone! Goście w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, trafili na 3:0 i praktycznie mogli być pewni wygranej. Wystarczyło zagrać odpowiedzialnie w drugiej części spotkania i trzy punkty wpadłyby na ich konto, co ułatwiłoby walkę o utrzymanie. Wisienki jednak miały inny plan i od 50. do 83. minuty drugiej połowy, nie tylko złapali kontakt, nie tylko wyrównali ale i objęli prowadzenie! W meczu padło aż 7 goli a gospodarzy zwyciężyli 4:3.

PSG z pewnym awansem do półfinału Pucharu Francji

Marcin Bułka nie zatrzymał PSG, a nawet pomógł im w awansie do półfinału Pucharu Francji. W 33. minucie popełnił błąd, wypuścił za daleko piłkę, co wykorzystali rywale trafiając na 2:0. Nice złapał kontakt, jeszcze przed przerwą, ale po niej znów PSG zdobyło gola i mecz zakończy się wynikiem 3:1. Niestety w drugiej części meczu Marcin Bułka zderzył się z klubowym kolegą, który kolanem trafił go prosto w twarz. Uderzenie było bardzo mocne, a Polak zalał się krwią, ale na szczęście mógł wrócić do gry i dokończył rywalizację.

Maurizio Sarri nie jest już trenerem Lazio

9. pozycja we włoskiej Serie A, 40 punktów na ligowym koncie, a do tego przegrane 3 ostatnie potyczki sprawiły, że Maurizio Sarri nie jest już trenerem klubu z włoskiej stolicy. Jednak to nie klub zrezygnował z jego usług, a zrobił to sam zainteresowany składając na ręce władz wypowiedzenie umowy. Teraz za wyniki Lazio będzie odpowiedzialny jego wieloletni asystent Giovanni Martusciello, który z Sarrim pracował od blisko dekady.

Policja w siedzibie Milanu

Nieciekawie dzieje się również w Mediolanie, a dokładnie w AC Milanie, gdyż we wtorek do siedziby klubu weszła policja. Funkcjonariusze pojawili się również w prywatnych posiadłościach obecnego oraz byłego dyrektora AC Milanu. Powodem całego zamieszania jest podejrzenie popełnienia przestępstwa, prawdopodobnie finansowego, które jest związane ze sprzedażą klubu, która obyła się w sierpniu 2022 roku. Co istotne ze sportowego punktu widzenia, to fakt, że obecnie klubem ma dalej zarządzać Elliot Managment, który w 2022 roku sprzedał swoje udziały. Jeśli informacje te się potwierdzą, może dojść do sytuacji, że AC Milan pożegna się z pozycja wicelidera Serie A! Możliwa jest kara w postaci odjęcia punktów lub także kara finansowa.

Polska poznała rywali na czerwcowe mecze towarzyskie

7 czerwca z Ukrainą, a 10 z Turcją – tak będą wyglądać nasze spotkania towarzyskie w czerwcu, niezależnie od tego czy zagramy na  EURO 2024. W środę PZPN przedstawił terminarz czerwcowy, ale obecnie skupiamy się na rywalizacji z Estonią w barażach, która odbędzie się w Warszawie 21 marca. Jeśli wygramy, w finale baraży zagramy z Walią lub Finlandią, ale będzie to mecz wyjazdowy. Jeśli uda nam się awansować na EURO, to 16 czerwca rozpoczniemy nasza zmagania spotkaniem z reprezentacją Holandii.