Apator Toruń – Motor Lublin: Typy, kursy, zapowiedź 13.08 | PGE Ekstraliga

Jan Paździerski

13 sierpnia 2023

PGE Ekstraliga
Nadszedł czas na najbardziej wyczekiwaną i emocjonującą fazę rozgrywek polskiej PGE Ekstraligi. Oczy całego żużlowego świata będą skierowane na polskie tory, gdzie już w niedzielę czekają nas pierwsze trzy mecze fazy play-off. Na ten dzień zaplanowano trzy ćwierćfinały. W jednym z nich, Apator Toruń podejmie na własnym torze zespół Motor Lublin. Kto zgarnie zaliczkę przed meczem rewanżowym? Zapraszam na krótką zapowiedź oraz typy w meczu Apator Toruń – Motor Lublin.

Apator Toruń – Motor Lublin: zapowiedź, typy

Faza podstawowa sezonu PGE Ekstraligi 2023 już za nami. Kolejne dwie drużyny zakończyły swój udział w tym sezonie. Z walką o tytuł mistrza Polski pożegnały się ekipy GKM-u Grudziądz oraz Wilków Krosno. Pierwsza z nich utrzymała swoje miejsce w lidze, natomiast druga niestety spadła z wyższej ligi. W nadchodzącym roku drużyna z Krosna będzie rywalizować na niższym poziomie rozgrywkowym.

Dzisiaj skupiamy się na drużynach z Torunia i Lublina, które zmierzą się w ćwierćfinale PGE Ekstraligi. Pierwszy mecz odbędzie się w Toruniu. Oczywiście faworytem są goście – Platinum Motor Lublin, który w sezonie zasadniczym prezentował się znacznie lepiej.

Jeśli chodzi o For Nature Solutions KS Apator Toruń, nie odniósł on większych sukcesów. Zaledwie pięć zwycięstw, jeden remis i osiem porażek to wynik drużyny. Łącznie zdobyli 15 punktów, co plasuje ich na piątym miejscu w tabeli.

Motor Lublin zakończył sezon z drugim miejscem w tabeli PGE Ekstraligi. Drużyna ta odniosła 11 zwycięstw i doznała trzech porażek. Ogółem zdobyli 28 punktów, ledwie dwa mniej niż Betard Sparta Wrocław.

Biorąc pod uwagę wyniki sezonu zasadniczego oraz potencjał obu drużyn, można przewidywać, że w tym meczu zwycięży Platinum Motor Lublin. Wydaje się, że „Koziołki” są zdecydowanie silniejszą ekipą. Bartosz Zmarzlik wielokrotnie udowadniał swoje umiejętności na Motoarenie. Możemy oczekiwać, że i tym razem zdobędzie przynajmniej 12 punktów.

1.45

MOTOR LUBLIN

WYGRA MECZ

betfan

Apator Toruń – Motor Lublin: kursy bukmacherskie

Gospodarze będą chcieli zaprezentować się doskonale przed własną publicznością, po tym jak zachwycili podczas sezonu zasadniczego. W tym meczu to ich rywale stawiani są w roli faworyta, a kurs na zwycięstwo gospodarzy to 3.0. Przelicznik na zwycięstwo gości jest znacznie niższy i wynosi on 1.45. Remis w tym spotkaniu to kurs 14.00.

Apator Toruń – Motor Lublin: transmisja tv, online, na żywo

Niedzielny mecz pomiędzy Apatorem Toruń a Motorem Lublin, w ramach ćwierćfinałów fazy play off PGE Ekstraligi, odbędzie się 13 sierpnia o 14:00 na Stadionie Apatora Toruń w Toruniu. Spotkanie będzie można obejrzeć na Eleven Sports 1 (Pol), z polskim komentarzem.
  • Relację można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej
 

Autor tekstu

Jan Paździerski

Od dzieciństwa interesuję się sportem, w szczególności piłką nożną, w którą grałem od najmłodszych lat do końca liceum. Interesują mnie głównie sporty drużynowe, lecz bardzo lubię również tenis ziemny jak i stołowy, w które sam regularnie grywam. Na studiach zainteresowałem się żużlem, dlatego obecnie również na bieżąco śledzę wyniki ligowe jak i starcia w ramach Grand Prix, a sporadycznie wybieram się na mecze poznańskich Skorpionów. Z portalem Sport Betfan związany od 2023 roku.

Najnowsze wpisy