Pobierz aplikację betfan na telefon
Andrea Pirlo: Guardiola jest wzorem

Andrea Pirlo od 8 sierpnia jest trenerem Juventusu. Włodarze „Starej Damy” postanowili zaryzykować i powierzyć mu prowadzenie jednej z najlepszych drużyn w Europie. Sam zainteresowany przyznał, że Pep Guardiola jest dla niego wzorem.

ANDREA PIRLO WZORUJE SIĘ NA GUARDIOLI

– Miałem to szczęście, że mogłem pracować z kilkoma świetnymi trenerami. Zacznijmy od Mircei Lucescu, który był jednym z pierwszych w Brescii. To mistrz. Kolejni to Marcello Lippi, Carlo Ancelotti, Antonio Conte i Max Allegri. Współpracowałem z jednymi z najlepszych trenerów na świecie i spróbuję wziąć coś od każdego z nich – twierdzi Andrea Pirlo na łamach uefa.com

– Natomiast Guardiola jest wzorem dla nas wszystkich. Pokazał, że jest jednym z najlepszych i nadal to robi. Od czasu, gdy trenował rezerwy Barcelony i powierzono mu pierwszą drużyny. Udowodnił, że młodzi trenerzy, którzy są chętni do promowania pewnego rodzaju ofensywnej piłki nożnej, mogą stanowić wzorzec – mówi Włoch.

JUVENTUS ZNOWU WYGRA SERIE A?

Juventus pod jego wodzą rozegrał na razie trzy mecze. Najpierw w meczu towarzyskim „Stara Dama” pokonała Novarę Calcio, następnie w Serie A wygrała 3:0 z Sampdorią oraz zremisowała 2:2 z Romą. Cel dla Pirlo jest jasny: ponowne wygranie ligi włoskiej oraz wysokie miejsce w Lidze Mistrzów. W Turynie z pewnością marzą o zwycięstwie w tych elitarnych rozgrywkach, jednak na ten moment jest to mało prawdopodobne.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!