PLUSLIGA: PODSUMOWANIE 3. KOLEJKI

PlusLiga zaskoczyła wieloma kapitalnymi spotkaniami w trzeciej kolejce. Hitem miało być starcie Projektu Warszawa z Jastrzębskim Węglem. Mecz nie zawiódł kibiców i stał na wysokim poziomie zarówno sportowych, jak i emocjonalnym. Niespodziewanie również starcie Skry Bełchatów ze Stalą Nysa przeniosło dużo emocji. Zapraszam na podsumowanie ubiegłej serii gier.

PlusLiga: Kosmiczny mecz w Warszawie

Projekt Warszawa pokonał we własnej hali aktualnego mistrza polski 3:2. Mecz był niezwykle wyrównany, a jego przebieg budził sporo emocji. Pierwsze trzy sety były dość łatwo wygrywane przez jednych lub drugich, prowadzili jednak goście 2:1. Czwarta partia to już była gra na najwyższym poziomie i o losach seta zdecydowała gra na przewagi. Goście mieli dwie szanse, żeby zakończyć mecz. Najpierw przy stanie 29:28, a później 30:29. Nie wykorzystali okazji, które mieli, a blok Igora Grobelnego przy stanie 31:30 dla Projektu, dał tie-breaka.

Przez większość czasu piąty set był wyrównany i tak aż do samego końca. Ponownie o losach partii decydowała gra na przewagi. Goście mieli cztery kolejne piłki meczów, jednak żadnej z nich nie wykorzystali. Ponownie zadziałał warszawski blok i takim sposobem zakończyło się to ekscytujące spotkanie.

MVP meczu wybrany został hiszpański rozgrywający Projektu –  Angel Trinidad de Haro, a najlepiej punktującym był Stephen Boyer (26) z Jastrzębskiego.

Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 25:21, 19:25, 32:30, 22:20)

PlusLiga: Aluron wciąż kroczy zwycięską drogą

Aluron CMC Warta znakomicie rozpoczął sezon, pokonali już Ślepsk Suwałki, Trefla Gdańsk i w ostatniej kolejce GKS Katowice. Ci ostatni do tego meczu również odchodzili niepokonani i mieli na swoim rozkładzie Asseco Resovie i również ekipę z Pomorza. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 jak wszystkie dotychczasowe drużyny z Zawiercia. Żaden z setów nie był niezwykle wyrównany. Spotkanie lepiej zaczęło się dla gości, którzy wygrali pierwszą partię 25:21, później jednak rządziła drużyna Aluronu, spokojnie wygrywając kolejne trzy.

Statuetkę MVP otrzymał Piotr Orczyk, a najwięcej punktów zdobył Uros Kovacevic.

Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice 3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:21)

PlusLiga: Gładkie zwycięstwo ZAKSY z beniaminkiem

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez większych problemów poradziła sobie we własnej hali z LUK Lublin. Triumfatorzy Ligi Mistrzów jedynie w pierwszym secie pozwolili gościom nawiązać walkę, a set zakończył się wynikiem 25:22. Druga partia zaczęła się od prowadzenia 6:0 i 8:1, a później przewaga była tylko powiększana. Ostatecznie stanęło na wyniku 25:13. Trzeci set zmierzał w podobnym kierunku, a gospodarze prowadzili nawet 21:13, ostatecznie po wejściu zmienników gra trochę ruszyła, ale i tak triumfowała ZAKSA bez żadnych problemów 25:19.

MVP wybrany został Norbert Huber, a najwięcej punktów zdobył Bartosz Filipiak (14).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Luk Lublin 3:0 (25: 22, 25:13, 25:19)

PlusLiga: Skra ponownie z problemami

Skra Bełchatów drugi mecz z rzędu ze zdecydowanie słabszym rywalem, we własnej hali, kończy w pięciu setach. Ostatnio nie uporali się za trzy punkty z Indykpolem, a teraz mieli problemy ze Stalą Nysa, która dwa wcześniejsze mecze przegrała 0:3. Pierwsza partia nie zapowiadała takich problemów. Gospodarze osiągnęli przewagę od samego początku i kontrolowali ją, wygrali 25:17. Kryzys zaczął się w drugiej odsłonie. Stal objęła prowadzenie na starcie i już go nie oddała. Trzeci wyrównany set padł łupem Bełchatowian i wydawało się, że zgarną pełną pulę.

Czwarta partia to jednak znowu popis Stali i słaba gra Skry. Ostatecznie goście wygrali 25:21 i byliśmy świadkami tie-breaka. Gospodarze rozpoczęli go od prowadzenia 7:2, za sprawą świetnie serwującego Sawickiego. Później po przerwie, którą wziął trener gości, Stal zaczęła odrabiać straty. Doszło do tego, że przy stanie 16:15 Nysa miała swoją szansę na zakończenie tego spotkania. Ostatecznie Skra wykorzystała siódmą piłkę meczową i zgarnęła dwa oczka.

Mateusza Bieniek został MVP, najwięcej punktów zdobył Ben Tara (26).

PGE Skra Bełchatów – Stal Nysa 3:2 (17:25, 25:19, 25:23, 21:25, 20:18)

PlusLiga: Niedziela pod znakiem 3:0

Asseco Resovia z Czarnymi Radom 3:0, Trefl Gdańsk z Cuprum Lubin 3:0, Ślepsk Suwałki z Indykpolem Olsztyn 0:3. Resovia miała problemy ze swoimi rywali w pierwszych dwóch setach, które wygrywali na przewagi, ale w trzecim już zmiażdżyli Radom. Trefl jedynie w inaugurującej partii miał jakiekolwiek problemy z Cuprum, ale wygrali ją 25:23. Mecz Ślepska z Indypolem był najbardziej wyrównany. Pierwszy i trzeci set kończyły się na przewagi, ale w obu przypadkach lepsi byli goście z Olsztyna.

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 26:24, 25:14), MVP: Klemen Cebulj, który zdobył również najwięcej punktów (22).

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin  3:0 (25:23, 25:15, 25:15), MVP: Lukas Kampa, najwięcej punktów zdobył Lipiński (17).

Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (29:31, 21:25, 26:28), MVP: Torey DeFalco, który był także najlepszym punktującym (20).