Novak Djoković zwycięzcą RG 2021

Dwa tygodnie rywalizacji zwieńczone kapitalnym finałem. Novak Djoković pokonał Stefanosa Tsitsipasa w pięciu setach i wygrał turniej Roland Garros 2021.

Finał RG 2021: Pierwsze dwa sety dla Tsitsipasa

Początek meczu był bardzo wyrównany. Już w pierwszym gemie Novak Djoković miał szanse na przełamanie serwisu przeciwnika, jednak Grek znakomicie serwował i zdołał obronić break-pointy. Do przełomowego momentu pierwszej partii na pewno należy zaliczyć 11. gem i zwycięstwo Serba przy serwisie Tsitsipasa. Wydawało się wtedy, że Nole w kolejnym gemie dokończy dzieła i zapisze pierwszy set w finale do swojego dorobku. Tak się jednak nie stało. Stefanos przełamał Serba i ostatecznie to on wygrał pierwszą partię po tie-breaku, który zakończył się wynikiem 8-6.

Drugi set to dwa przełamania Greka i zwycięstwo 6:2. Szczególnie dziwny był ostatni gem w partii, w którym Serb po prostu nie podjął żadnej walki. Trzeba przyznać, że było to dość niepokojące, jednak jak się później okazało zupełnie bez znaczenia. Cały tenisowy świat był zszokowany stylem w jakim Nole przegrał drugą odsłonę wielkiego finału.

Finał RG 2021: Fantastyczny comeback i wygrana w pięciu setach Djokovicia

Po drugim secie Djoković zdecydował się udać do szatni, przebrać, ochłonąć i wyjść na kolejną partię. Odmieniło to całkowicie grę Serba. Szybko przełamał Greka, uzyskując wynik 3:1. Do końca trzeciej partii Nole nie dał się przełamać pewnie serwując i kończąc swoje akcje. Tak naprawdę kolejne 2 sety miały podobny przebieg. Szybkie przełamanie Tsitsipasa przez Djokovicia i utrzymanie prowadzenia do samego końca. Fenomenalny comeback Serba od stanu 0-2 w setach. Popularny Nole zdobył właśnie swój dziewiętnasty tytuł wielkoszlemowy i tym samym zbliżył się do Rogera Federera i Rafaela Nadala, którzy mają po 20 takich trofeów.

Novak Djoković – Stefanos Tsitsipas 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:2, 6:4

Kolejny turniej wielkoszlemowy to Wimbledon, który rozpocznie się już pod koniec czerwca na kortach trawiastych w Londynie. Sprawdź ofertę na zwycięzcę Wimbledonu 2021 w BETFAN.