Hurkacz lepszy od Shapovalova

W 3. rundzie turnieju ATP Masters w Miami rozstawiony z numerem 26. Hubert Hurkacz podejmował rozstawionego z numerem 6. Denisa Shapovalova. Polak zrewanżował się za porażkę sprzed 12 dni. Wspaniały mecz Huberta!

• Wygrana w dwóch setach
  • Utrzymanie własnego serwisu kluczem do zwycięstwa
  • Kolejnym rywalem Milos Raonic

Udany rewanż

Hubert Hurkacz mierzył się z młodym Kanadyjczykiem zaledwie 12 dni temu na turnieju ATP w Dubaju. Przegrał wówczas gładko 6:4, 6:3. Wczoraj nadarzyła się okazja do rewanżu i Polak kapitalnie ją wykorzystał.

Pierwszy set był grą do pierwszego przełamania. Do stanu 4:3 zawodnicy utrzymywali swoje gemy serwisowe. Przełomem był 8. gem, w którym Hubi dostał swoją szansę i wykorzystał pierwszego break ponita. Następnie wrocławianin gładko wygrał gem przy swoim serwisie i tym samym wygrał pierwszego seta 6:3. W 2. secie nie byliśmy świadkami żadnego przełamania i o losach drugiej partii decydował tie-break. Polak utrzymywał dobry poziom serwowania i popełniał mało błędów. Ostatecznie wykorzystał trzecią piłkę meczową zwyciężając w tie-breaku 8:6. Hurkacz pokazał bardzo dobry tenis i nie dał się przełamać ani razu. Takie zwycięstwo utwierdza nas w przekonaniu, że najlepszy polski tenisista jest w stanie wygrywać z zawodnikami ze światowej czołówki.
Hubert Hurkacz – Denis Shapovalov 6:3, 7:6(6)

Znamy wszystkie pary 1/8 finału turnieju ATP w Miami

24-letni Polak w 1/8 finału zmierzy się ponownie z reprezentantem Kanady – tym razem będzie to Milos Raonic, który w turnieju jest rozstawiony z numerem 12. Kanadyjczyk jest zdecydowanym faworytem spotkania. (kurs 1.35 z oferty BETFAN) Oprócz meczu Huberta na wtorek są zaplanowane wszystkie spotkania 1/8 finału.

M. Cilic – A. Rublow (02:30)

Miami Open to doroczny turniej rozgrywany w Miami na Florydzie. W tym miejscu rozgrywane są zarówno zawody męskie (jako część cyklu ATP Tour Masters 1000) oraz damskie (jako część WTA 1000). Turniej odbywa się od 2019 roku na obiektach Hard Rock Stadium w Miami Gardens.