Zambia – WKS: Typy, kursy, zapowiedź | 17.06 Puchar Narodów Afryki

Wojciech Sikora

16 czerwca 2023

Komory - WKS
Nie tylko w Europie, ale również w Afryce, rozgrywane są aktualnie eliminacje do kontynentalnych pucharów. Zambia w jednym z siedmiu spotkań, w ramach Pucharu Narodów Afryki, zmierzy się na swoim stadionie z WKS. Grupa H aktualnie zdominowana została właśnie prze te drużyny i na dwa mecze przed końcem fazy grupowej, dzieli ich tylko punkt. Ten mecz może zadecydować o końcowym miejscu w tabeli. Kto lepiej wykorzysta okazję? Zapraszam na krótką zapowiedź oraz typy w meczu Zambia – WKS.

Zambia – WKS: Zapowiedź meczu

Zambia niespodziewanie wygrała trzy z czterech swoich poprzednich meczów w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki. Jedyny mecz jaki przegrali był z WKS, z którym dziś zmierzą się ponownie. Iworyjczycy w ostatnim czasie radzą sobie naprawdę nieźle i na pięć ostatnich spotkań, przegrali tylko jedno. Wtedy to lepsza od nich okazała się Algieria, choć sam mecz był bardzo szalony i od 34 minuty obie drużyny grały w 10. Z Zambią ostatnim razem wygrali aż 3:1, choć dominacja na boisku wcale nie była aż tak duża.

Zambia - WKS: Typy na mecz

W tym spotkaniu faworytem są goście, choć biorąc pod uwagę wyniki obu ekip ostatnim czasem, to można spodziewać się tutaj wszystkiego. Wtedy Zambia była w stanie strzelić golai i moim zdaniem tym bardziej im się to uda na swoim terenie. Typuję gola gospodarzy.

1.60

ZAMBIA STRZELI

betfan

Zambia - WKS: Gdzie obejrzeć? Transmisja

Sobotni mecz pomiędzy Zambią a WKS, w ramach kwalifikacji do Pucharu Narodów Afryki, odbędzie się 17 czerwca o 21:00 na Levy Mwanawasa Stadium w Ndoli. Mecz nie będzie emitowany przez żadną stację z polskim komentarzem. Relację live można śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy