Typy tenisowe ATP/WTA: Warszawa, Praga, Umag – 30.07

Aktualnie rozgrywane są trzy turnieje rangi ATP i dwa WTA. Mężczyźni swoje mecze grają na kortach w Kitzbuhel (Austria), Umag (Chorwacja) i Atlanta (USA). Z kolei kobiety goszczą na mączce w Warszawie i korcie twardym w Pradze (Czechy). Zapraszam na zapowiedź i  trzy typy, które zaproponuję z tenisa na 30 lipca.

WTA Warszawa: Caroline Garcia – Jasmine Paolini (30.07, 11:30)

Niestety Igi Świątek nie ma już w turnieju. To właśnie Francuska dzięki swojej znakomitej grze wyeliminowała Polkę w trzech setach. W ten sposób Caroline stała się nową faworytką do wygrania turnieju WTA w Warszawie. Najpierw, jednak musi zmierzyć się w półfinale z  Paolini, która specjalizuje się właśnie na mączce. Patrząc wstecz na wyniki Francuski i Włoszki, to z bardziej wymagającymi zawodniczkami przyszło grać tej pierwszej. Co więcej 12 lipca zawodniczki również się spotkały i tam w nieco ponad godzinę wygrała Garcia 6:3, 6:3. Dziś również spodziewam się zbliżonego wyniku.

1.48

GARCIA

WYGRA

WTA Praga: Anastazja Potapowa - Qiang Wang (30.07, 15:00)

U naszych sąsiadów w Czechach także trwa turniej WTA. Zmierzy się w nim Anastazja Potapowa i Qiang Wang. Chinka znalazła się w półfinale po bardzo ciężkim meczu z Magdą Linette, który wygrała 7:5, 6:7, 6:4, a wynik meczu nie był pewny do ostatniej piłki. Rosjanka znalazła się w półfinale po świetnym meczu z Anett Kontaveit, czyli światową dwójką, tym samym zrewanżowała się za mecz z Hamburga. Widać, że Potapowa jest aktualnie na fali i to ona jest teraz faworytką do wygrania tego turnieju. Myślę, że dziś zwycięży z Chinką i zobaczymy ją jutro w finale.

1.48

POTAPOWA

WYGRA

ATP Atlanta: Ilja Iwaszka - Alex De Minaur  (30.07, 21:00)

W jednym z półfinałów w Atlancie zmierzy się Ilja Iwaszka z Alexem De Minaurem. Faworytem tego spotkania jest Austriak, który jednak w tym sezonie zawodzi. Również Białorusin nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Co więcej oboje dość niewiele meczów rozegrali na ten moment. Skupmy się na wynikach tego turnieju. Ilja w każdym meczy grał trzysetowe spotkania, jednak prezentował się bardzo solidnie. Z kolei Alex w poprzednim meczu musiał zagrać trzy sety z Mannarino i ratować mecz po straconym pierwszym secie. Ja spróbuję w tym meczu zagrać set Iwaszki, u którego było widać w poprzednich meczach bardzo duże zaangażowanie.