Typy tenisa na dziś – US Open dzień 10. (06.09): Rublow, Sabalenka, Alcaraz

Wojciech Sikora

05 września 2023

Carlos Alcaraz
Rozpoczęliśmy dwa tygodnie pełne tenisowych emocji, ale przede wszystkim typów właśnie na US Open. Najmocniejsi zawodnicy i zawodniczki będą nam towarzyszyć, aż do samego finału, a razem z nimi codzienne propozycje zakładów. Zapraszam do śledzenia naszych propozycji, które można oczywiście  obstawiać na betfan.pl. Poniżej znajdziecie propozycje na 10. dzień US Open 2023, czyli 06.09.

TYPY TENISOWE DNIA: 6 września

Qinwen Zheng – Aryna Sabalenka (06.09, 18:00)

Bezprecedensowo Aryna Sabalenka zmierza po triumf w tegorocznym US Open, a dotychczas żadna rywalka nie była w stanie zgarnąć jej chociażby seta. Świetnie panuje nad swoim serwisem, z którym do niedawna miała spore problemy i popełniała mnóstwo podwójnych błędów. Teraz widać, że te problemy są zażegnane. Teraz po raz pierwszy zmierzy się z Qinwen Zheng. Chinka ma szansę na swój pierwszy półfinał wielkiego szlema. Póki co z mocniejszych rywalek pokonała jedynie On Jabeur, choć Tunezyjka nie była w optymalnej formie.
Choć Qinwen spisywała się naprawdę dobrze, to jednak może to być za mało, by nawiązać równą walkę z Białorusinką. Aryna jest rozpędzona i potrafi zagrać na tym turnieju każdą piłkę, dlatego typuję jej wygraną 2:0.

1.66

SABALENKA WYGRA 2:0

betfan

Danił Miedwiediew - Andriej Rublow (06.09, 19:30)

Danił miewał kilka problemów w tym turnieju, choć wydawało się, że wszystko ma pod kontrolą. Tak też znalazł się w starciu o półfinał tegorocznego US Open i jest coraz bliżej powtórzenia wyczynu z 2021 roku. Rosjanin czuje się tu świetnie, a dziś będzie musiał zawalczyć ze swim bardzo dobrym przyjacielem. Rublow jest także w znakomitej formie i póki co oddał tylko trzy sety. Nie grał jeszcze jednak z rywalem, w tym turnieju, o takich możliwościach, jak Miedwiediew.
Bez wątpienia więcej w swojej karierze osiągnął Danił i tym razem także ma znacznie większe szanse, by dojść dalej niż Rublow. W dotychczasowej karierze był od niego w większości przypadków lepszy i aktualny ich bilans wynosi 6:2. Dziś spodziewam się przebiegu podobnego jak z 2020 roku i wygranej starszego z Rosjanów.

1.40

MIEDWIEDIEW WYGRA

betfan

Carlos Alcaraz - Alexander Zverev (07.09, 02:30)

Nim Alexander doznał kontuzji w ubiegłym roku, w meczach z Alcarazem wyglądał bardzo dobrze i jego bilans wynosił 3:1. Od tamtego okresu minęło sporo czasu, a Hiszpan wszedł na bardzo wysoki poziom swojej gry. Wciąż jednak widać jego braki w grze na kortach twardych i mimo, że broni tytułu to nie jest faworytem do jego triumfu. Niemniej jednak dziś musi zmierzyć się o półfinał z Niemcem, który jest głodny wielkich zwycięstw. W poprzedniej rundzie pokonał znakomitego w ostatnim czasie Sinnera i na pewno nie odda dziś tego starcia bez walki.

Z Carlosem bardzo ciężko nadążyć za jego tempem i większość graczy po prostu nie potrafi dobiegać odpowiednio do jego piłek. Z tym jednak nie powinien mieć większych problemów Zverev, który pokazuje się od początku US Open znakomicie. Typuję, że ugra dziś co najmniej seta.

1.66

ZVEREV WYGRA SETA

betfan

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy