Telekom Veszprem – Vive Kielce: Typy, kurs, zapowiedź | 11.05 Liga Mistrzów

Wojciech Sikora

11 maja 2023

Vive Kielce

Po sporej przerwie od Ligi Mistrzów, dziś Vive Kielce ponownie wyjdą na parkiet. Tym razem waga spotkania jeszcze wyższa, bowiem zagrają dwumecz o wejście do półfinału tegorocznej edycji. Zaczną od wyjazdowego meczu, w którym zmierzą się z Telekom Veszprem. W historii meczów bezpośrednich to polski zespół spisywał się ostatnim czasem lepiej. Czy dziś będą potrafili ponownie zwyciężyć? Zapraszam na zapowiedź spotkania Telekom Veszprem – Vive Kielce.

Telekom Veszprem – Vive Kielce: Zapowiedź meczu

W lidze Kielce wciąż zajmują drugie miejsce, choć w 25 spotkaniach przegrali tylko raz. To jedno starcie z Wisłą Płock odbiera im póki co mistrzostwo, choć już niedługo zmierza się ponownie. Nim to jednak przyjdzie, czeka ich dwumecz w Lidze Mistrzów, gdzie dzięki drugiemu miejscu w  grupie B, rozpoczynają fazę play-off dopiero od ćwierćfinału. Ponad miesiąc przerwy od europejskich rozgrywek nie wiązał się jednak z przerwą w meczach, bowiem przez ten okres rozegrali aż dziewięć pojedynków, a w nim również ten dający finał pucharu polski.

 
Teraz zmierzą się z Telekom Veszprem, które w grupie A zajęło trzecie miejsce. Węgrzy w lidze także zajmują drugie miejsce i raczej ciężko będzie im dogonić Szeged, z którym niedawno przegrali bardzo istotne spotkanie. Właśnie w takich momentach ten zespół zawodzi w ostatnich latach i miejmy nadzieję, że dziś również będą mieli spore problemy.

Telekom Veszprem - Vive Kielce: typy, typowanie

W pierwszym starciu, głównie z racji własnego terenu, to Telekom jest faworytem. Moim zdaniem jednak nie będzie to dla nich łatwe spotkanie i stawiałbym bardziej wyrównane szanse, patrząc na dyspozycje obu ekip. Kielce w najważniejszych momentach potrafią stanąć na wysokości zdania i moim zdaniem mają szansę wygrać, a nawet jeśli odniosą porażkę nie więcej niż trzema bramkami, dając sobie dobre fundamenty na rewanż.

1.41

KIELCE WYGRAJĄ

Z HANDICAPEM +3,5 GOLA

betfan

Telekom Veszprem - Vive Kielce: gdzie obejrzeć? transmisja tv, online, na żywo

Czwartkowy mecz Ligi Mistrzów piłki ręcznej pomiędzy Telekom Veszprem a Vive Kielce odbędzie się 11 maja o 18:45 na hali w Veszprem. Transmisja z tego starcia będzie dostępna na kanale Eurosport 1 z polskim komentarzem. Mecz można obejrzeć w internecie i w aplikacji mobilnej Eurosportu.

  • Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy