Raw Air: program, zapowiedź, typy. Forfang liderem klasyfikacji

Johann  Andre Forfang został liderem Raw Air po kwalifikacjach. Tuż za Norwegiem było dwóch Austriaków. Stefan Kraft przegrał o 0.7 pkt, a Manuel Fettner stracił do Forfanga punkt. Dobrze spisali się Polacy. Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, szósty był Dawid Kubacki, a jedenastą pozycję zajął Piotr Żyła. Do konkursu nie awansował Stefan Hula i na następne zawody zastąpi go Jakub Wolny. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Program i plan transmisji: 

Czwartek, 03.03: 

14:45 – seria próbna 

16:00 – konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player.pl)

Raw Air: Forfang liderem, dobre skoki Polaków

Johann Andre Forfang został niespodziewanie pierwszym liderem tegorocznej edycji Raw Air. Norweg nie znajdował się w gronie ścisłych faworytów, ale skok na odległość 137 metrów pozwolił mu być najlepszym. Bardzo dobrze spisali się Austriacy. Stefan Kraft i Manuel Fettner byli tuż za Forfangiem. Dodatkowo siódme miejsce zajął Daniel Huber. Gorzej zaprezentowali się główni faworyci. Ryoyu Kobayashi zajął 12. miejsce, ze stratą 12 punktów do lidera. Jeszcze słabiej zaprezentował się Karl Geiger, który był 14. i traci do Forfanga 12.6 pkt. Czołówka miała grosze warunki, skakała z wyższej belki, ale nie dała rady nawiązać do najlepszych.

Polacy wykorzystali dobre warunki i zajęli wysokie miejsca. Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, Dawid Kubacki szóste, a Piotr Żyła jedenaste. Do konkursu awansowali też Paweł Wąsek (27. miejsce) i Kacper Juroszek (43. miejsce). Cieszy forma przede wszystkim forma najlepszej Stocha, Kubackiego i Żyły, którzy zajmują miejsca w czołówce, a przez długą część sezonu odgrywali rolę drugoplanową.

Na skoczni nie pojawił się Peter Prevc, ponieważ otrzymał pozytywny wynik testu w kierunku COVID-19. Słowniec był ostatnio w niezłej formie, więc na pewno jest to dla niego spory cios. Ostatnie zawody w Lillehammer miały miejsce 10 marca 2020. Wtedy najlepszy był Kamil Stoch, a poza nim na podium było dwóch reprezentantów Słowenii Ziga Jelar oraz Timi Zajc.

 

TOP 11 Raw Air po pierwszej ocenianej serii:

1. Johann Andre Forfang (NOR) 126.3 pkt

2. Stefan Kraft (AUT) 125.6 pkt

3. Manuel Fettner (AUT) 125.3 pkt

4. Kamil Stoch (POL) 119.7 pkt 

5. Constantin Schmid (GER) 119.4 pkt

6. Dawid Kubacki (POL) 118.4 pkt 

7. Daniel Huber (AUT) 118.1 pkt

8. Halvor Egner Granerud (NOR) 117.4 pkt

Cene Prevc (SLO) 117.4 pkt

10. Ziga Jelar (SLO) 116.7 pkt

11. Piotr Żyła (POL) 116.2 pkt

Raw Air: typy

Ryoyu Kobayashi – Karl Geiger

1.47
WYŻEJ KOBAYASHI
betfan

Walka Ryoyu Kobayashiego z Karlem Geigerem o Kryształową Kulę to jeden z najbardziej pasjonujących pojedynków o to trofeum w ostatnich latach. Skoczkowie wciąż zmieniają się na pozycji lidera, a różnica między nimi jest niewielka. Ryoyu wyprzedza Karla jedynie o 43 punkty. Wydaje się jednak, że Japończyk jest w nieco lepszej formie i powinien powiększyć przewagę nad swoim rywalem.

Cene Prevc – Kamil Stoch

2.05
WYŻEJ STOCH
betfan
 
Kamil Stoch wydaje się być w coraz lepszej formie. Wysokie lokaty w konkursach na Igrzyskach Olimpijskich, były tego potwierdzeniem. Nieco gorzej było w Lahti. Tam świetnie radził sobie w kwalifikacjach i treningach, ale dużo gorzej szło mu podczas zawodów. Wczoraj oddał dobry skok w kwalifikacjach. Cene Prevc zajął ósme miejsce, ale miał dużo gorsze warunki od Polaka. Obaj powinni być dziś w czołówce, ale myślę, że wyżej będzie Kamil.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!