Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk: Typy, kursy, zapowiedź 28.04 | Ekstraklasa

Wojciech Sikora

28 kwietnia 2023

Stal - Raków
Czas na 30. kolejkę polskiej Ekstraklasy, gdzie czeka nas sporo emocji, bowiem koniec sezonu coraz bliżej. Raków Częstochowa, w jednym z dwóch meczów tego dnia, zmierzy się na swoim boisku z Lechią Gdańsk. Starcie lidera z przedostatnią drużyną, zapowiada sporą dominację gospodarzy. Dla przyjezdnych ostatnie kolejki będą niesamowicie istotne w kontekście utrzymania. Czy będą w stanie podjąć równą walkę? Zapraszam na krótką zapowiedź oraz typy meczu Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk.

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk: Zapowiedź meczu

Lechia Gdańsk jest kompletnie nieudanym projektem w tym sezonie. Stracili już 46 bramek, a ich zwycięstw ciężko się doliczać. Spore problemy skutkują strefą spadkową, która sześć punktów traci do bezpiecznej strefy, a dziś przed nimi piekielnie ciężkie zadanie. Raków prowadzi znakomity sezon i jeśli wszystko się utrzyma, to już lada moment będą cieszyć się z mistrzostwa. U siebie przez cały sezon zremisowali zaledwie dwa razy i tylko raz odnieśli porażkę, Częstochowa jest więc twierdzą praktycznie nie do zdobycia.

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk: Typy

1.46

PONIŻEJ 3,5 GOLA

betfan

Dla Lechii to spotkanie może być "gwoździem do trumny", bowiem na pięć kolejek przed końcem tracą sześć punktów do bezpiecznej strefy. Za sobą mają pięć spotkań bez wygranej, gdzie stracili sześć goli, zdobywając zaledwie jeden. Lada dzień gospodarze grają finał pucharu Polski, dlatego myślę że dzisiejsze tempo meczu nie będzie najwyższe i nie zobaczymy więcej niż 3 gole.

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk: Gdzie obejrzeć? Transmisja TV, online, na żywo

Piątkowy mecz 30. kolejki Ekstraklasy, pomiędzy Rakowem Częstochowa a Lechią Gdańsk, odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 20:30 na stadionie Miejskim Rakowa w Częstochowie. Transmisję z tego starcia będzie można obejrzeć na Canal+ Sport 3 i TVP Sport. Mecz można obejrzeć także w aplikacji i na internetowej Canal+ Online.
  • Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy