Qinwen Zheng – Aryna Sabalenka: typy, kursy, zakłady 27.01 Australian Open WTA

Wojciech Sikora

26 stycznia 2024

Aryna Sabalenka
Po niemal dwóch tygodniach pora wyłonić tegoroczną zwyciężczynię Australian Open. Aryna Sabalenka bez większych zaskoczeń znalazła się na tym etapie i stanie przed ogromna szansą obrony tytułu sprzed roku. Wtedy mierzyła się z Eleną Rybakiną, a mecz trwał na pełnym dystansie. Dziś zawalczy z Qinwen Zheng, która jest małą niespodzianką tego finału. Przed Chinką pierwszy tak ważny finał w karierze. Czy wytrzyma presję i będzie w stanie grać na równi z drugą rakietą świata? Zapraszam na zapowiedź oraz typy na spotkanie Qinwen Zheng – Aryna Sabalenka.

Z artykułu dowiesz się:

  1. Jakie są typy bukmacherskie na mecz Qinwen Zheng – Aryna Sabalenka?
  2. Zapowiedź meczu Qinwen Zheng – Aryna Sabalenka.
  3. Jakie są kursy na mecz Qinwen Zheng – Aryna Sabalenka?
  4. Gdzie obejrzeć mecz Qinwen Zheng – Aryna Sabalenka?

Qinwen Zheng – Aryna Sabalenka: Typy bukmacherskie

1.53

POWYŻEJ 8.5 GEMÓW

W 1. SECIE

betfan

Aryna Sabalenka od początku turnieju była drugą, po Świątek, tenisistką typowaną w tym roku do triumfu. Z meczu na mecz to ona jednak wychodziła przed szereg pokazując swoje niesamowite przygotowanie do turnieju. Mimo wszystko dużo może zawdzięczyć też dość przyjemnemu losowaniu. Każdą rundę, od startu turnieju aż do półfinału, kończyła w okolicach jednej godziny. Dopiero w starciu z Coco Gauff, o miejsce w finale, starcie trwało 1:44, choć i je wygrała ponownie 2:0. Amerykanka według wielu, miała być jedyną zawodniczką, która stanie jej na drodze po zdobycie tytułu.

Tak się jednak nie stało i w finale Białorusinka zaje się mieć znacznie łatwiejsze zadanie. Na przeciw niej wyjdzie bowiem Qinwen Zheng, która będzie debiutować w finale wielkiego szlema. Choć Chinka już w poprzednim sezonie pokazywała swoje możliwości, które przełożył się na awans do top 20, tak jednak nikt nie sądził, że zajdzie tak daleko. Swoją grą przypomina momentami dzisiejszą rywalkę. Sama potrafi znakomicie serwować, często ryzykując przy drugim podaniu. Uwielbia szybko kończyć akcje, a i często bardzo skutecznie dzięki swojej sile. W drodze do finału spędziła jednak prawie dwa razy więcej czasu aniżeli Aryna i to również może mieć znaczny wpływ na przebieg spotkania.

Choć to mało prawdopodobne, by Białorusinka nie domknęła tego turnieju, swoim triumfem, tak jednak nie może lekceważyć rywalki. Już Gauff pokazała, że można nawiązać z nią równą walkę i w końcowym rezultacie decydują minimalne różnice. Biorąc pod uwagę, że jest to finał, to możemy spodziewać się sporego szachowania i czekania na błędy rywalki. Zheng ma spore atuty, by wypaść tutaj bardzo dobrze. Moim zdaniem ważny będzie pierwszy set i utrzymywanie swojego serwisu. Typuję, że zobaczymy w nim co najmniej dziewięć gemów.

1.65

MINIMUM 11 ASÓW

W SPOTKANIU

betfan

Bliźniaczo podobny mecz o tytuł mieliśmy w ubiegłym roku, gdzie w rywalizację z Sabalenką wdarła się Elena Rybakina. Wtedy to najistotniejszy okazał się serwis, a obie panie zaserwowały aż 26 asów. Mimo iż Chinka nie operuje tak mocnym podaniem jak Kazaszka, to mimo wszystko kilka asów powinno wpaść na jej konto. Tak jak to miało miejsce przy okazji ich ostatniego, a zarazem jedynego pojedynku w US Open. Choć trwał on zaledwie 17 gemów i to obie Panie zdołały nabić aż siedem asów. Dziś mecz powinien potrwać dłużej, a sama nawierzchnia sprzyja właśnie zawodnikom serwującym Typuję tutaj również co najmniej 11 asów.

Qinwen Zheng - Aryna Sabalenka: Kursy bukmacherskie

  • Wygrana Zheng - 5.00
  • Wygrana Sabalenki  - 1.16
  • Powyżej 19.5 gemów - 1.68
Aryna Sabalenka wyjdzie na kort jako zdecydowana faworytka tego zestawienia, co sprowadza się do kursu na jej zwycięstwo wynoszącego 1.16. Z kolei mniejsze szanse upatruje się po stronie jej rywalki, gdzie na ten moment przelicznik odnoszący się do  wygranej Qinwen Zheng to aż 5.00 . Warto także zerknąć na szeroką ofertę zakładów, jaką oferuje bukmacher BETFAN na to starcie. Wśród nich znajdziemy zakłady na ilość gemów, asów, procent pierwszego serwisu, czy podwójne błędy.

Qinwen Zheng - Aryna Sabalenka: Gdzie oglądać? Transmisja

Mecz finałowy z udziałem Qinwen Zheng, która zagra z Aryną Sabalenką, odbędzie się  27 stycznia o godzinie 09:30. Wszystkie zmagania w ramach tegorocznego Australian Open, będzie można śledzić, z polskim komentarzem, na kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2. Zobaczymy tam oczywiście spotkania zarówno Pań, jak i Panów. Poza transmisją w telewizji, będzie można śledzić przebieg turnieju na  platformie Polsat Box Go i w Playerze.  Relację live można również śledzić poniżej na sport.betfan.pl:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy