Świt Skolwin – Legia Warszawa, Historyczny mecz dla gospodarzy

Już w czwartek, 28 października o godzinie 14:00 trzecioligowy Świt Skolwin zagra z Legią Warszawa w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Zapraszam na zapowiedź oraz typy na ten mecz. 

Puchar Polski: Świt Skolwin – Legia Warszawa (28.10, 14:00) – Zapowiedź spotkania i ostatnie wyniki obu drużyn

Zacznijmy od drużyny gospodarzy, ponieważ nie każdy musi kojarzyć Świt Skolwin. Skolwin to osiedle i administracyjna część Szczecina. Już jutro odbędzie się tam historyczny mecz dla miejscowej drużyny, czyli starcie z Legią Warszawa w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Gospodarze grają na co dzień w trzeciej lidze – grupie II z takimi zespołami jak chociażby Zawisza Bydgoszcz, czy też Olimpia Grudziądz. Świt Skolwin w swojej lidze radzi sobie całkiem nieźle. Drużyna zajmuje obecnie czwarte miejsce z dorobkiem 27 punktów i bilansem 8 wygranych, 3 remisów i 3 porażek. Raczej ciężko będzie awansować poziom wyżej, ponieważ z trzecich lig awansuje tylko po jednej drużynie, ale trzeba docenić stabilną formę Świtu Skolwin.

Legia Warszawa przeżywa obecnie kryzys. Zwolniony został Czesław Michniewicz, a drużynę w meczu ze Świtem Skolwin po raz pierwszy poprowadzi Marek Gołębiewski. Nie wiadomo czego do końca spodziewać się po nowym szkoleniowcu drużyny ze stolicy, jednak prawdopodobnie na spotkanie Pucharu Polski będzie chciał delegować najmocniejszy skład, żeby nie zaliczyć wpadki w swoim debiucie na ławce trenerskiej Legii. Zmiana była na pewno potrzebna, ponieważ Wojskowi na 10 ligowych kolejek, przegrali aż siedem razy (ostatnio aż 1:4 z Piastem Gliwice). Dokładając porażkę w Neapolu, Legia ma już cztery przegrane z rzędu. Nie jest to na pewno wynik godny mistrzów Polski.

Mając na uwadze problemy Legii, mecz ze Świtem Skolwin zapowiada się niezwykle ciekawie. Oczywiście, to drużyna z Ekstraklasy ma zdecydowanie większe doświadczenie i umiejętności, jednak wiemy, że w dzielnicy Skolwin mecz z Legią będzie świętem piłki nożnej, a dla zawodników jest to być może najważniejsze spotkanie w karierze.

Puchar Polski: Świt Skolwin - Legia Warszawa (28.10, 14:00) - Typ na mecz

Oczywiście to Legia Warszawa jest faworytem czwartkowego starcia w Pucharze Polski. Ja jednak myślę, że przy obecnym natężeniu meczów Wojskowych wcale może nie być tak prosto. Kursy na wygraną drużyny ze stolicy są bardzo niskie, dlatego zdecydowałem się pójść w innym kierunku i obstawić, że obie drużyny strzelą przynajmniej po jednej bramce. Obrona Legii jest w rozsypce i myślę, że Świt zdoła strzelić gola i dać ogromną radość swoim kibicom. Bramka dla Wojskowych powinna być już raczej tylko formalnością.

Proponowany typ: Obie drużyny strzelą gola - kurs 1.61 z oferty BETFAN 

Puchar Polski: Świt Skolwin - Legia Warszawa (28.10, 14:00) - Gdzie oglądać? Transmisje w tv i online

Mecz Świt Skolwin - Legia Warszawa będzie transmitowany "na żywo" na Polsacie Sport w czwartek, 28 października od godziny 14:00. Online spotkanie będzie można obejrzeć za pośrednictwem platformy IPLA, która udostępnia kanały cyfrowego Polsatu.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!