Puchar Narodów Afryki: grupa B – zapowiedź i typy 2. kolejki

Przed nami druga kolejka zmagań w grupie B w Pucharze Narodów Afryki. Senegal podejmować będzie Gwineę, natomiast Malawi zagra z Zimbabwe. Zapraszam n zapowiedź i typy wymienionych spotkań.

Puchar Narodów Afryki: Senegal – Gwinea (14.01, 14:00) – zapowiedź, typy, przewidywane składy

Starcie Senegalu z Gwineą będzie hitem w grupie B. Są to bowiem najsilniejsze reprezentacje w tym zestawieniu, co potwierdza fakt, że obie wygrały swoje pierwsze mecze. Senegal pokonał Zimbabwe 1:0. Jest jednym z faworytów do wygrania całego turnieju. Forma przed Pucharem Narodów Afryki prezentowana przez tę reprezentację była wysoka. Senegal pokonał Namibię i Kongo, a także zremisował z Togo. Zagra w trzeciej rundzie eliminacji Mistrzostw Świata w Katarze. Kraj ten ma jedną z najsilniejszych drużyn na Czarnym Lądzie.

Gwinea również może poszczycić się klasowymi zawodnikami w swojej kadrze. W pierwszej kolejce Pucharu Narodów Afryki pokonała Malawi 1:0. Gwinea nie popisała się w drugiej rundzie kwalifikacji do mistrzostw świata. Zajęła dopiero trzecie miejsce w grupie I i dlatego zabraknie jej na turnieju w Katarze. Przed nią znalazły się reprezentacje Maroka oraz Gwinei-Bissau. Obie drużyny są jednymi z lepszych w Afryce. Wydaje się jednak, że przewagę ma Senegal. Stawiam więc na wygraną Sadio Mane i spółki.

Przewidywane składy

Senegal: Dieng; Ballo-Toure, Cisse, Diallo, Mbaye; Kouyate, Gueye Sarr; Mane, Dia, Balde

Gwinea: Keita; Sylla, Conte, Sow, Camara, Kane; Cisse, Keita, Diawara; Bayo, Kante

Proponowany typ: wygrana Senegalu - kurs 1.92 z oferty BETFAN

Puchar Narodów Afryki: Malawi - Zimbabwe (14.01, 17:00) - zapowiedź, typy, przewidywane składy

Malawi jest na papierze najsłabszą reprezentacją w grupie B. Dla tego kraju są to dopiero trzecie mistrzostwa o tytuł najlepszej drużyny w Afryce. Malawi przegrał w pierwszej kolejce z Gwineą. O słabej formie świadczy także fakt, że zajął ostatnie miejsce w grupie D w drugiej rundzie eliminacji mistrzostw świata. Malawi było w grupie z Mozambikiem, WKSem oraz Kamerunem.

Dla Zimbabwe jest to już piąty występ w Pucharze Narodów Afryki, aczkolwiek jest nigdy nie wyszedł z grupy. Reprezentacja ta, także nie jest w najlepszej dyspozycji. W pierwszej kolejce fazy grupowej przegrała z Senegalem. Słabo poradziła sobie także w drugiej rundzie eliminacji MŚ. Zajęła ostatnie miejsce w grupie G, ustępując Etiopii, RPA oraz Ghanie. Puchar Narodów Afryki nie obfituje w bramki, a gdy grać ze sobą będą dwie reprezentacje w bardzo słabej formie, tym bardziej nie spodziewałbym się wielu goli.

Malawi: Kakhobwe; Chembezi, Mzava, Chirwa; Madinga, Idana, J. Banda, Mhone; P. Banda, Chester, Muyaba

Zimbabwe: Mhari; Bhasera, Hadebe, Takwara, Chimwemwe; Madzongwe, Benyu, Musona; Wadi, Kangwa, Dube

Proponowany typ: 1. połowa - poniżej 0,5 gola - kurs 1.93 z oferty BETFAN

Zapoznaj się z kadrami Senegalu, Gwinei, Malawi i Zimbabwe.