Polska – Węgry: typy, kursy, kadra zapowiedź 20.08 | Mistrzostwa Europy kobiet

Wojciech Sikora

20 sierpnia 2023

Polska siatkówka
Polska rozpoczęła tegoroczne Mistrzostwa Europy w siatkówce, zgodnie z planem. Wygrana ze Słowacją 3:0 na pewno da sporo pewności naszej drużynie. Dziś reprezentantki spotkają się z Węgrami, które to rozpoczęły tę imprezę znacznie gorzej, odnosząc porażkę 0:3 z Belgią i Ukrainą. Z nami ostatni raz rozegrały mecz w 2017 roku, gdzie również przegrały. Czy dziś nasze rywalki będą w stanie jakkolwiek zaskoczyć? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Węgry. 

Polska – Węgry: Typy bukmacherskie

Polki już mogą uznać ten sezon za udany, bowiem spisały się znakomicie w ramach tegorocznej Ligi Narodów. Tam od początku zaskakiwały, a fazę grupową po 12 spotkaniach zakończyły na pierwszym miejscu. W fazie play off zostały zatrzymane prze Chinki, które nie dały szans naszej kadrze i wygrał 3:0. W spotkaniu o trzecie miejsce byliśmy spisywani na porażkę, ale po pięciosetowym boju to biało-czerwone okazały się górą i bez wątpienia zakończyły tamten turniej z ogromnym sukcesem. Sporo czasu na odpoczynek miały nasze siatkarki, które rozegrały niedawno trzy mecze towarzyskie z Turcją, z czego dwa wygrały. Zmagania w Mistrzostwach Europy rozpoczęły od pewnej wygranej 3:0 ze Słowacją.
Dziś Polki czeka w teorii jeszcze łatwiejsze zadanie, bowiem spotkają się z Węgrami. Nasze rywalki mają za sobą serię pięciu porażek z rzędu. Tutaj na ME rozegrały już dwa mecze. Najpierw dotkliwie przegrały z Belgią 0:3, bez szans na żaden set i podobnie stało się w pojedynku z Ukrainą. Dziś obraz gry nie powinien zmienić, bowiem trafiają na naszą reprezentację, która jest znacznie wyżej niż ich ostatni rywale. Dla Polek 3:0 w tym meczu to oczywistość, dlatego ja wybiorę zakład na poniżej 124.5 punktów.

1.89

PONIŻEJ 124.5 PUNKTÓW

betfan

Polska - Węgry: kursy bukmacherskie

W tym spotkaniu bukmacherzy stawiają na naszą reprezentację, która ostatnim czasem nie zawodziła. Kurs na Polskę wynosi obecnie 1.01, a eksperci na naszych rywali oferują przelicznik aż 19.00. Pamiętając jednak występy naszej reprezentacji, można spojrzeć na zakłady poniżej 124.5 punktów o mnożniku 1.89.

Mistrzostwa Europy kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Stefano Lavarini nie zmienił w kadrze naszych siatkarek zbyt wiele, od triumfu w Lidze Narodów. Stąd też tylko trzy zmiany, dzięki którym szanse otrzymała Joanna Wołosz, Kamila Witkowska i Weronika Szlagowska.  zmienił.

Kadra Polski na Mistrzostwach Europy:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
- środkowe: Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Weronika Szlagowska, Olivia Różański

Polska - Węgry: transmisja, gdzie oglądać? 

Niedzielny mecz pomiędzy Polską a Węgrami, w ramach rundy grupowej Mistrzostw Europy kobiet, odbędzie się 20 sierpnia o 2000. na hali w Gandawie (Belgia). Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy