Polska – USA: typy, kursy, zapowiedź 28.06 | Liga Narodów Kobiet

Wojciech Sikora

26 czerwca 2023

Polska Quiz przed MŚ siatkarek 2022

Polska reprezentacja kobiet w siatkówce, wraca na kolejny etap Ligi Narodów, gdzie tym razem rozegrają cztery mecze w Suwon. Nasza reprezentacja po ośmiu poprzednich pojedynkach znalazła się na pierwszym miejscu i w tym tygodniu powalczy o utrzymanie tej pozycji. Przed nimi najcięższy sprawdzian, bowiem zmierzą się z drugą drużyną tabeli, czyli USA. Amerykanki tracą do nas zaledwie punkt i na pewno nie odpuszczą żadnego punktu. Kto okaże się lepszy? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – USA. 

Polska – USA: zapowiedź 

Polki po pierwszym tygodniu meczów w Antalyi objęła fotel lidera i ze sporymi nadziejami udały się na kolejne starcia do Hongkongu. Tam wygrały kolejne dwa spotkania tracąc zaledwie jeden set z Dominikaną. Trzeci mecz okazał się jednak pierwszym potknięciem naszych siatkarek i niespodziewanie przegrały z Holandią. Co więcej aż 0:3. Dzień później triumfując na Chinami utrzymały swój fotel lidera, o który przyjdzie im walczyć w tym tygodniu. 

 

 

USA także przegrało zaledwie jeden mecz przez ostatnie osiem spotkań i zajmują miejsce tuż za naszą reprezentacją. Ten mecz więc będzie walką o pierwsze miejsce, choć bardzo blisko czyha jeszcze zespół Turcji. Nasza reprezentacja z Amerykankami ostatni raz w ubiegłym roku, w ramach Mistrzostw Świata. Wtedy to najpierw USA wygrało 3:0, a następnie nasza reprezentacja również bez straty seta.

Polska - USA: typy, kursy

1.58

POWYŻEJ 3,5 SETA

betfan

W tym starciu zdecydowanym faworytem jest reprezentacja USA, która przegrała tylko po zaciętej walce z Japonią. Moim zdaniem w tym spotkaniu Polska może ponownie zaskoczyć, tak jak dotychczas  udawało jej się to kilkurtonie. Mimo wszystko moim zdaniem najbezpieczniej będzie wybrać tutaj co najmniej 4 sety. Typuję powyżej 3,5 setów.

Liga Narodów kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Stefano Lavarini wybrał skład na trzeci etap fazy grupowej Ligi Narodów kobiet 2023. Tym razem trener siatkarek nie postanowił zastosować zmian i na turniej do Suwon zabrał tę samą drużynę co do Hongkongu.

Kadra Polski na turniej w Suwon:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające:Katarzyna Wenerska, Julia Nowicka
- środkowe:Agnieszka Korneluk, Dominika Pierzchała, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące:Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące:Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański

Polska - USA: transmisja, gdzie oglądać? 

Środowy mecz pomiędzy Polską a USA, w ramach trzeciej rundy grupowej Ligi Narodów kobiet, odbędzie się 28 czerwca o 08:30. na hali w Suwon. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy