Polska – USA: typy, kursy, zapowiedź | 24.06 Liga Narodów

Wojciech Sikora

23 czerwca 2023

Quiz: Liga Narodów, Polska

Polska ponownie zwycięża w drugiej fazie Ligi Narodów. Holandia sprawiła jednak nam sporo więcej problemów niż się spodziewaliśmy i potrzebny był piąty set, by wygrać. Przed nami teraz największy sprawdzian tego tygodnia, jakim jest bez wątpienia pojedynek z USA> Amerykanie po sześciu meczach mają aż 15 punktów i wyprzedzają nas na ten moment o cztery. Czy nasza reprezentacja w pełnej obsadzie będzie w stanie ograć tak silnego rywala? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – USA. 

Polska – USA: zapowiedź

Męska kadra siatkarska, wróciła do rywalizacji na arenie międzynarodowej w całkiem niezłym stylu. Ligę Narodów rozpoczęli bez kilku kluczowych graczy, a mimo to wygrali trzy z czterech spotkań. Po wygranej z Francją, Iranem i Bułgarią, niespodziewanie przegrali aż 0:3 z Serbią. Teraz wracają na kontynuację zmagań do Rotterdamu, gdzie czekają nas kolejne cztery mecze fazy grupowej. Po pierwszym z nich możemy być w połowie zadowoleni, bowiem wygraliśmy z Niemcami, ale tylko 3:2. Również i reprezentanci gospodarzy, tej fazy Ligi Narodów, czyli Holendrzy sprawili nam niemałe problemy i z nimi również zakończyliśmy 3:2.

 

 

Kibice naszej reprezentacji spodziewali się raczej szybszych spotkań zarówno z Niemcami, jak i Holandią. Zwłaszcza, że do kadry wrócili najlepsi zawodnicy. Miejmy jednak nadzieję, że długość spotkań i dzień przerwy zaprocentują w dzisiejszym pojedynku. Teraz bowiem zmierzymy się z USA, które po sześciu spotkaniach odnotowało tylko jedną porażkę i zajmują obecnie 3. lokatę, czyli tuż nad nami. Ostatnio obie ekipy miały okazję się zmierzyć w ramach Mistrzostw Świata w ubiegłym roku, gdzie w fazie ćwierćfinałowej okazaliśmy się lepsi po tie breaku.

Polska – USA: typy

1.90

POLSKA WYGRA

betfan

Będzie to jeden z cięższych meczów tej edycji Ligi Narodów i miejmy nadzieję, że tak jak ostatnio nasza reprezentacja stanie na wysokości zadania. Niemniej jednak trzy z ostatnich pięciu spotkań padały łupem Polski i dlatego dziś także stawiam i typuję na naszą reprezentację.

Liga Narodów 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

W Japonii zabrakło naszych kluczowych zawodników, ale dziś już wiemy, że w Rotterdamie ich zobaczymy. Do Holandii udał się bowiem Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz czy Tomasz Fornal. Do tego wraca wieloletni lider naszej reprezentacji, czyli Bartosz Kurek. Kadra Polski na mecze w Rotterdamie:

 - rozgrywający: Jan Firlej, Grzegorz Łomacz;
- przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk;
- środkowi: Sebastian Adamczyk, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Karol Urbanowicz;
- atakujący: Dawid Dulski, Bartosz Kurek;
- libero: Kamil Szymura, Paweł Zatorski.

Polska – USA: transmisja

Sobotni mecz pomiędzy Polską a USA, w ramach rundy grupowej Ligi Narodów, odbędzie się 24 czerwca 13:00. na hali w Rotterdamie. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport, TVP 1 i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy