Polska – Niemcy: typy, kursy, zapowiedź 12.07 | Liga Narodów Kobiet

Wojciech Sikora

12 lipca 2023

MŚ Siatkarek 2022 – Polska

Polska reprezentacja kobiet w siatkówce, nie zawiodła i awansowała do tegorocznej fazy playoff Ligi Narodów. W grupie zajęły pierwsze miejsce, za sprawą świetnej dyspozycji przez wszystkie trzy tygodnie. Teraz rozpoczynają walkę o awans do półfinału, gdzie dziś zmierzą się z Niemcami. Kilkanaście dni temu nasza reprezentacja pokonała je po ciężkich pięciu setach. Czy tym razem również okażą się lepsze? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Niemcy. 

Polska – Niemcy: zapowiedź 

Polki objęły fotel lidera już po pierwszym tygodniu w Antalyi. Drugi tydzień w Hongkongu przyniósł pierwszą porażkę, ale nadal nie zrzucił Polski z pierwszego miejsca. Kulminacyjny tydzień w Suwon rozpoczęły od porażki z USA, które okazały się lepsze po pięciu setów. Amerykanki przegrały jednak w ostatnim meczu z Chinami, dając nam tym samym na koniec fazy grupowej pierwsze miejsce w tabeli. 

 

 

W ćwierćfinale zmierzą się z Niemkami, które stanęły już na naszej drodze pod koniec czerwca. Wtedy przegrany pierwszy set zmotywował naszą drużynę do wygrania kolejnych dwóch. Ostatecznie dopiero piąty set rozstrzygnął zwycięstwo dla naszej drużyny. Ostatnie trzy pojedynki naszych sąsiadów w fazie grupowej to trzy porażki, kolejno z nami, Serbią i USA. W efekcie końcowym ledwo co załapały się do fazy playoff, bowiem zajęły dopiero ósme miejsce. 

Polska - Niemcy: kursy bukmacherskie

W tym spotkaniu bukmacherzy stawiają na naszą reprezentację, która prze większość fazy grupowej nie zawodziła. Kurs na Polskę wynosi obecnie 1.29, a eksperci na naszych rywali oferują przelicznik aż 3.55. Pamiętając jednak przebieg poprzedniego pojedynku i wagę tego starcia warto spojrzeć również na over punktowy, bądź setowy.

Polska - Niemcy: typy, kursy

1.49

POWYŻEJ 3.5 SETA

betfan

W tym meczu nie ma już szans na błędy, bo porażka eliminuje z dalszego udziału w turnieju. Poprzedni mecz pokazał, że obie ekipy są znacznie bardziej wyrównane niż wskazują na to kursy, Co więcej historia meczów bezpośrednich wiąże się z tym, że każdy kończył się co najmniej 4 setami. Typuję w tym pojedynku powyżej 3.5 setów.

Liga Narodów kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Stefano Lavarini nie zmienił składu z ostatniego tygodnia, grupowej fazy Ligi Narodów. W Suwon nasze siatkarki wygrały 3 z czterech spotkań, w takim właśnie składzie.

Kadra Polski na turniej finałowy w USA:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Julia Nowicka
- środkowe: Agnieszka Korneluk, Dominika Pierzchała, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański

Polska - Niemcy: transmisja, gdzie oglądać? 

Środowy mecz pomiędzy Polską a Niemcami, w ramach ćwierćfinału Ligi Narodów kobiet, odbędzie się 13 lipca o 23:00. na hali w Arlington. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy