Polska – Kolumbia: Typy, kursy, zapowiedź | 19.09 Eliminacje IO

Wojciech Sikora

19 września 2023

Polska MŚ 2022

Dwa zwycięstwa ma już na koncie polska kadra siatkarek, w ramach eliminacji do Igrzysk Olimpijskich. Choć poprzedni mecz z Koreą zakończył się niespodziewaną stratą seta, to nadal wynik3:1 daje nam komplet punktów. Przed nami kolejny rywal, który powinien przynieść nam łatwe zwycięstwo. Kolumbia nie ugrała jeszcze nie w dwóch poprzednich pojedynkach, poza jednym setem. Czy dziś będą w stanie zagrozić naszej reprezentacji? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Kolumbia. 

Polska – Kolumbia: Typy bukmacherskie

W tym roku gra naszych siatkarek może się naprawdę podobać. Za dobrą grą idą też znakomite wyniki. Tak też Polki w tegorocznej Lidze Narodów zyskały znakomity wynik, jakim było trzecie miejsce. Po tym sukcesie rozegrały turniej w ramach Mistrzostw Europy i pewnie awansowały z grupy, do fazy play-off. Tam pokonały Niemki, a zbyt wysoką przeszkodą okazały się Turczynki, które ograły nas 0:3 w ćwierćfinale. Od 16 września nasze siatkarki walczą o miejsce w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Pierwszy mecz, ze Słowenią,  nie sprawił większych problemów naszym zawodniczkom i wygrały pewnie 3:0. W drugim spodziewano się podobnego wyniku, jednak ostatecznie Koreę Południową ograliśmy 3:1.

 

Kolumbia rozpoczęła ten turniej od starcia z USA, które rozgromiło ich wynikiem 25:12, 25:12 i 25:13. Choć ciężko było jednak przed meczem wróżyć im pozytywy w tym spotkaniu, to nikt nie spodziewał się aż takiej różnicy klas. Troche lepiej z kolei zagrały z Niemkami, którym zgarnęły pierwszy set i w drugim narobiły niemałych problemów. Ostatecznie przegrały 1:3. Z biało-czerwonymi można spodziewać się podobnego przebiegu, ale moim zdaniem nie wyjdzie to poza trzy sety i 134 punkty. Typuję poniżej 134 punktów w całym starciu.

1.55

PONIŻEJ 134.5 PUNKTÓW

betfan

Polska - Kolumbia: kursy bukmacherskie

Polska jest w tym pojedynku stawiana przez bukmacherów, w roli zdecydowanego faworyta, co po ich ostatnich występach jest jasne. Aktualny kurs wynosi obecnie 1.03. Kolumbia stawiana jest więc w roli sporego underdoga i bukmacherzy nie widzą po ich stronie kompletnie szans na triumf, wystawiając kurs aż 10.00.

Eliminacje Igrzysk Olimpijskich kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Trener Stefano Lavarini zaprezentował kadrę , która weźmie udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Skład praktycznie się nie zmienił od Mistrzostw Europy, a jedyna zmiana to Martyna Czyrniańska, która zajmie miejsce Weroniki Szlagowskiej Kadra Polski na eliminacje do Igrzysk Olimpijskich:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające:Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
- środkowe: Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański

Polska - Kolumbia: transmisja, gdzie oglądać? 

Wtorkowyy mecz pomiędzy Polską a Kolumbią, w ramach fazy grupowej eliminacji do Igrzysk Olimpijskich kobiet, odbędzie się 19 września o 17.30  na Atlas Arenie w Łodzi. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport Eextra i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy