Polska – Hiszpania: Typy, kurs, zapowiedź | 18.01 Mistrzostwa Świata

Wojciech Sikora

18 stycznia 2023

Polska, piłka ręczna
Niestety runda wstępna nie do końca przebiegła po naszej myśli. Polska wciąż oczywiście walczy na mistrzostwach lecz o awans z grupy, w której znajduje się Francja i Hiszpania, będzie na pewno ciężko. To z tymi drugimi dziś zmierzy się nasza reprezentacja. Czy będziemy w stanie się im postawić? Zapraszam na zapowiedź spotkania Polska – Hiszpania.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Mistrzostwa Świata: Polska – Hiszpania (18.01, 20:30) – Zapowiedź meczu

Pierwszy mecz Polaków z Francuzami, mimo porażki, można uznać za bardzo udany. Przegrywali większość meczu, choć wciąż trzymając niewielki dystans do białoczerwonych. Kluczowym momentem było doprowadzenie do remisu 21:21, w końcówce spotkania. Niestety od tego momentu Francja zdobywając szybkie trzy bramki, odebrała nam nadzieję chociażby na remis. Ostatecznie białoczerwoni przegrali 24:26. Ze Słowenią byliśmy faworytami, choć w dużej mierze z racji meczu w naszym kraju. Choć start był niezły, to jednak już po pierwszej połowie przegrywaliśmy 6 golami. W drugiej połowie zabrakło solidnej gry w obronie i ostatecznie przegraliśmy 23:32. Ostatnie starcie rundy wstepnej wygraliśmy zgodnie z planem z Arabią Saudyjską 27:24, jednakże z takimi przeciwnikami różnica zwycięstwa powinna być znacznie większa.
Wygrana z Arabią Saudyjską, w jakim stylu by nie była, na pewno dała Polakom dodatkowej mocy i być może pozwoli się rozpędzić. Hiszpania to bardzo mocny rywal, który na Mistrzostwach Europy zajął drugie miejsce, przegrywając finał jedną bramką ze Szwecją. Mimo wszystko polscy, którzy wypełnią Tauron Arenę, będą wierzyć w zwycięstwo, a my z perspektywy lat, wiemy jak nasza reprezentacja potrafi grać wielkie imprezy.

Mistrzostwa Świata: Polska - Hiszpania (18.01, 20:30) - typy, typowanie

Mecz może okazać się najtrudniejszym jaki przyjdzie Polakom zagrać dotychczas w tym turnieju. Ostatnie trzy starcia z Hiszpanami, to trzy nasze porażki, ale każda z nich zaledwie jedną bramką. To pokazuje, że potrafimi grać z tym rywalem i przy odrobinie szczęścia możemy powalczyć o punkty. Ja w tym starciu stawiam wygraną naszej reprezentacji z handicapem +6,5.

1.45

POLSKA WYGRA

Z HANDICAPEM +6,5

betfan

Mistrzostwa Świata: Polska - Hiszpania (18.01, 20:30) - gdzie obejrzeć? transmisja tv, online, na żywo

Środowy mecz Mistrzostw Świata piłki ręcznej pomiędzy Polską a Hiszpanią odbędzie się 18 stycznia o 20:30 na Tauron Arenie w Krakowie. Transmisja z tego starcia będzie dostępna na kanale  TVP Sport z polskim komentarzem. Mecz można obejrzeć w internecie i w aplikacji mobilnej Viaplay.
  • Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy