Pobierz aplikację betfan na telefon
Polska – Estonia: Składy, historia spotkań (21.03)

Polska reprezentacja nie zakwalifikowała się na EURO poprzez eliminacje, choć wciąż możemy znaleźć się na turnieju w Niemczech, pod warunkiem, że wygramy dwa mecze barażowe. Pierwszym etapem będzie pokonanie reprezentację Estonii na PGE Narodowym. Jak będzie wyglądał skład Michała Probierza? Zapraszamy na przedstawienie przewidywanych składów na ten mecz.

Polska – Estonia- przewidywane składy

Przewidywane składy

  • Polska: Szczęsny – Frankowski, Kiwior, Bednarek, Bochniewicz, Cash – D. Szymański, Zieliński, S. Szymański – Lewandowski, Świderski
  • Estonia: Hein – Pikk, Laskotsi, Mets, Klavan, Peetson – Ainsalu, Poom, Anier, Sinyavskyi – Jurgens

Tutaj już nie ma czasu na eksperymenty i ukrywanie kart, trzeba wyjść na oba spotkania w najlepszym możliwym ustawieniu i składzie. Ostatnie mecze reprezentacji Polski pokazały nam, że nie możemy lekceważyć żadnego rywala, nawet Estonii. Wiemy, że Michał Probierz nie zmieni ustawienia z wcześniejszych meczów i wyjdziemy w ustawieniu na trzech środkowych obrońców i wahadłowych, trójką w środku pola z jednym defensywnym zawodnikiem i dwoma środkowymi napastnikami w ataku. Najwięcej pytań dotyczących naszego składy można mieć przy obu pomocnikach obok Piotra Zielińskiego oraz partnera Lewandowskiego w ataku. Karol Świderski to sprawdzona opcja i prawdopodobnie najlepszy partner dla naszego kapitana w reprezentacji. Na defensywnym pomocniku ustawiamy Damiana Szymańskiego, ale równe szanse na pierwszy skład można dać Tamasowi Romanczukowi, o którym nasz selekcjoner pozytywie wypowiadał się przed zgrupowaniem.

Polska – Estonia: zapowiedź

Polska – Estonia: Typy, kursy, zakłady (21.03) | Baraże Euro 2024

Polska – Estonia: historia spotkań

Reprezentacja Polski mierzyła się z reprezentacją Estonii w piłce nożnej 9 razy w historii i wszystkie dotychczas były meczami towarzyskimi. Pierwszy mecz odbył się już w 1923 roku i Polska wygrała go 4:1, drugi w 1925 zakończył się bezbramkowym remisem, a trzeci w 1926, który wygraliśmy 2:0. Następnie czekaliśmy aż 76 lat na kolejne takie spotkanie. Ogólny bilans wynosi 7-1-1 i 18-4 w bramkach. Zestawienie spotkań z obecnego wieku z reprezentacją Estonii znajduje się w poniższej tabeli:

Mecz: Wynik Data i miejsce
Polska : Estonia 1:0 18.05.2002, Warszawa
Estonia : Polska 1:2 20.08.2003
Polska : Estonia 3:1 16.11.2005, Ostrowiec Świętokrzyski
Estonia : Polska 0:4 03.02.2019
Polska : Estonia 2:0 27.02.2008, Wronki
Estonia : Polska 1:0 15.08.2012
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!