Pobierz aplikację betfan na telefon
Polska – Dominikana: typy, kursy, zapowiedź 13.06 | Liga Narodów Kobiet

Polska reprezentacja kobiet wraca do zmagań w Lidze Narodów. Przed nimi seria czterech spotkań w Hongkongu. Pierwszy mecz rozegrają z reprezentacją Dominikany, która po pierwszej fazie grupowej, zajmuje odległe dziesiąte miejsce. W każdym spotkaniu wyraźnie się męczyli, nawet w tych zwycięskich. Ostatnie lata przeciwko naszej reprezentacji mieli znacznie lepsze. Jak będzie tym razem? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Dominikana. 

Polska – Dominikana: zapowiedź 

Turniej w Antalyi okazał się dla naszej reprezentacji bardzo owocny. Polki w pierwszym meczu, teoretycznie najłatawiejszym, musiały rozegrać z Kanadą pięć setów, by wygrać. Następnie świetnie rozprawiły się z Włoszkami, które są przecież medalistkami ubiegłych Mistrzostw Świata. Później zgodnie z planem do zera ograły Tajlandię, by na koniec spotkać się z Serbią, czyli mistrzami Świata. Złote medalistki także nie sprawiły nam problemów i przegrały do zera.

 

Teraz po tygodniu przerwy wracają, by kontynuować rywalizację. Tym razem z Antalyi przenoszą się do Hongkongu, gdzie na pierwszy ogień spotkają się z Dominkaną. Reprezentantki z Ameryki Południowej w poprzednim turnieju wygrały dwa z czterech meczów, choć były one dla nich bardzo wymagające. Ciekawa natomiast jest historia meczów z Polkami, bowiem na pięć ostatnich wygrały aż cztery, a ostatni na wspomnianych już Mistrzostwach Świata, w fazie grupowej.

Polska - Dominikana: typy, kursy

1.41

POLSKA WYGRA

betfan

W tym spotkaniu to nasze reprezentantki są faworytkami i moim zdaniem jest to jak najbardziej słuszne. Ograły Serbię i Włochy, czyli jedne z najlepszych ekip na świecie i teraz przyszedł czas na rewanż z Dominikaną. Typuję w tym pojedynku wygraną naszej reprezetnacji.

Liga Narodów kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Lavarini po pierwszym turnieju w Antalyi, zabrał praktycznie ten sam zespół na zmagania do Hongkongu. W składzie zabrakło tak naprawdę tylko Kamili Witkowskiej, która doznała kontuzji i została zastąpiona 20-letnią Dominiką Pierzchałą. 

Kadra Polski na turniej w Hongkongu:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Julia Nowicka
- środkowe: Agnieszka Korneluk, Dominika Pierzchała, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański

Polska - Dominikana: transmisja, gdzie oglądać? 

Wtorkowy mecz pomiędzy Polską a Dominikaną, w ramach rundy grupowej Ligi Narodów kobiet, odbędzie się 13 czerwca o 11:00. na hali w Hongkongu. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!