Narciarstwo alpejskie: Puchar Świata 2023/24: zapowiedź, terminarz, trasy

Adrian Krawczyk

02 grudnia 2023

narciarstwo alpejskie, Maryna Gąsienica-Daniel
28 października rozpocznie się narciarstwo alpejskie i kolejny epizod Pucharu Świata, tym razem 2023/2024. Na starcie list poszczególnych zawodów będziemy widać kilka polskich akcentów – w tym Marynę Gąsienicę-Daniel, czy Magdaleny Łuczak. Na co stać Polki w tym sezonie? Zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim 2023/2024.

Narciarstwo alpejskie Puchar Świata 2023/24: zapowiedź

Od trzech lat możemy śledzić zmagania alpejskie w Pucharze Świata z dużym zainteresowaniem. W głównej mierze jest to związane z Maryną Gąsienicą-Daniel, jednak i Magdalena Łuczak w ostatnich sezonach pokazuje spore przebłyski i potencjał na wysokie miejsca. Dla obu pań to slalom gigant jest koronną konkurencją, w której Biało-Czerwone osiągają najlepsze wyniki. Maryna będzie chciała powalczyć w tym sezonie z pewnością w końcu o podium. W ostatnich sezonach regularnie meldowała się w czołowej dziesiątce, a myślę, że apetyty na ten sezon są większe. Z pewnością największym zagrożeniem będzie Lara Gut-Behrami, Marta Bassino oraz Mikaela Shiffrin. Czy Marynie uda się powalczyć o podium, w którymś startów oraz o wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej?

Narciarstwo alpejskie: Puchar Świata 2023/24: terminarz, kalendarz, trasy zawodów

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim terminarz 2023/2024 u kobiet prezentuje się następująco: Puchar Świata w narciarstwie alpejskim terminarz 2023/2024 mężczyzn prezentuje się następująco:

Narciarstwo alpejskie: Puchar Świata 2023/24: kto wygra, faworyci sezonu?

Niewątpliwie u kobiet najgłośniejsze nazwisko to Mikaela Shiffrin. Jest to najlepsza alpejka wszechczasów i z pewnością i w tym sezonie trzeba zaliczyć ją do głównego grona faworytów. Obok niej równie dobrze powinna prezentować się Włoszka – Marta Bassino. Dodatkowo bardzo doświadczona Lara Gut-Behrami im starsza tym lepsza również powinna namieszać w tym sezonie. Z drugiego szeregu wydaje się, że będzie atakować Federica Brignone, Sara Hector oraz Maryna Gąsienica-Daniel.

BETFAN

OFERTA NA ALPEJSTWO

betfan
U mężczyzn natomiast nie możemy liczyć na takie sukcesy Biało-Czerwonych, jak u pań. Tutaj raczej będziemy oglądać zaciętą walkę faworytów, do której nie wmieszają się Polacy. Kto więc może wygrać sezon? Wydaje się, że największą gwiazdą będzie Marco Odermatt. Wydaje się, że za jego placami natomiast będzie toczyć się walka 3 zawodników, a konkretnie Aleksandera Aamodt Kilde, Henrika Kristoffersena oraz Vincenta Kriechmayra. W slalomie natomiast będzie liczył się z pewnością Lucas Braathen.

Narciarstwo alpejskie: Puchar Świata 2023/24: Transmisja – GDZIE OGLĄDAĆ?

Transmisję z poszczególnych zawodów w ramach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim 2023/2024 będzie można oglądać na żywo. Transmisję poszczególnych konkursów w narciarstwie alpejskim będzie można obejrzeć w Eurosporcie, a także na aplikacji mobilnej Eurosport Player.

Autor tekstu

Adrian Krawczyk

Pasjonat piłki nożnej od młodu. Później sam próbował swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. Teraz największy pasjonat piłki nożnej, kolarstwa oraz skoków narciarskich. Wszechstronność w sporcie to mój atut - śledzę praktycznie wszystko, co jest możliwe - od darta, przez esport, aż po topowe mecze piłkarskie.

Najnowsze wpisy