Pobierz aplikację betfan na telefon
Iga Świątek – Petra Martic: typy, kursy, zapowiedź | 03.05 WTA Madryt
Iga Świątek przetrwała napór Aleksandrowej, w 1/8 finału turnieju w Madrycie. Dziś Polka zawalczy o półfinał z Petrą Martic, która niewątpliwie jest jedną z niespodzianek tego turnieju. Chorwatka oczywiście potrafi świetnie grać na mączce, jednak jej ostatnia forma nie wróżyła takiego występu w stolicy Hiszpani. Obie zawodniczki grały ze sobą raz i wtedy pojedynek zdominowała Raszynianka, jak będzie dzić? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Iga Świątek – Petra Martic.

Iga Świątek – Petra Martic: Zapowiedź

Iga rozpoczęła sezon na mączce od triumfu w Stuttgarcie, gdzie tylko w jednym meczu oddała seta. Obrona tytułu i świetna dyspozycja, na pewno dobrze wpłyną na Polkę i jej udział w Madrycie. Tutaj przed rokiem odpuściła udział, bowiem w tamtym okresie miała lekką kontuzję. W tym roku więc każde punkty tylko umocnią jej pozycję w rankingu. Iga ma Świątek ma już za sobą bardzo udane spotkanie z Julią Grabher, którą odprawiła w dwóch setach 6:3, 6:2, w nieco ponad godzinę. W dosłownie trzy minuty krócej rozprawiła się też z Bernardą Perą, również 6:3, 6:2. Większe problemy sprawiła Jekatierina Aleksandrowa, która potrafiła odrobić drugiego seta z 2:5 i wygrać w tie breaku. Ostatecznie to Polka zgarnęła trzecią partię.
W ćwierćfinale zmierzy się z Petrą Martic, która ma za sobą bardzo wymagające spotkania, gdzie raczej nie była faworytką. Na największe słowa uznania zasługuje wygrana w poprzedniej rundzie z Barborą Krejcikovą. Czeszka mimo dobrego serwisu nie potrafiła w wymianach zdominować Chorwatki i to Petra wygrała 2:0. Bardzo dobrze Martic wyglądała też na returnie co dało jej sporo punktów i szans na przełamanie. Z Polką jednak nie ma dobrych wspomnień, bo jeden jedyny mecz jaki grały w ramach Indian Wells 2021, przegrała 1:6, 3:6.

Iga Świątek - Petra Martic: Typ

1.46

POWYŻEJ 16,5 GEMÓW

betfan

Ponownie Polka jest wyraźną faworytką spotkania i moim zdaniem ponownie możemy poszukać tutaj ilości gemów. Petra potrafi wykorzystać atuty mączki, a z kolei nie pokazała się najlepiej w poprzednim meczu. Myślę, że mimo wszystko nasza zawodniczka wygra, ale w całym pojedynku zobaczymy co najmniej 17 gemów.

Iga Świątek - Petra Martic: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz  ćwierćfinałowy z udziałem Igi Świątek, która zagra z Petrą Martic, odbędzie się 3 maja o godzinie 20:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Canal+ Sport, lub w serwisie Canal + ONLINE. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!