Iga Świątek – Jelena Ostapenko: Typy, kursy, transmisja 03.09 | US Open

Wojciech Sikora

02 września 2023

Iga Świątek
Kolejny znakomity mecz ma za sobą Iga Świątek, która awansowała do 1/8 finału tegorocznego US Open.  Następną rywalką Polki, będzie Jelena Ostapenko, która miewała w poprzednich rundach spore prblemy i w każdej traciła seta. Z naszą reprezentantką zagra po raz czwarty w karierze i co ciekawe każde spotkanie padało jej Łupem. Czy tym razem Raszynianka znajdzie sposób na Łotyszkę? Zapraszam na zapowiedź i typy meczu Iga Świątek – Jelena Ostapenko.

Iga Świątek – Jelena Ostapenko: Typy bukmacherskie

Raszynianka, po okresie gry na kortach trawiastych, powróciła na twardą nawierzchnie, by przygotować się do US Open. Pierwszy turniej rozegrała w Warszawie, gdzie odniosła triumf bez starty seta. Później przeniosła się do Ameryki Południowej, by zagrać w Montrealu i Cincinnati. W obu przypadkach pokazała się naprawdę z dobrej strony, choć zabrakło kropki nad „i”, bowiem oba turnieje kończyła w półfinale. Teraz zagra w US Open, o kolejny tytuł wielkoszlemowy i przede wszystkim obronę 2000 punktów. Tę zaczęła znakomicie, od wygranej 6:0, 6:1 przeciwko Peterson. Pół godziny dłużej zajęło jej rozprawienie się z Darią Saville, lecz z nią także nie miała większych problemów. Najszybszy mecz rozegrała jednak z Kają Juvan, z którą wygrała 6:0, 6:1 w 50 minut.
To, że Iga Świątek jest w znakomitej formie, widać po jej wynikach. Dziś jednak zmierzy się z rywalką, z którą rywalizowała trzykrotnie, a w każdym z tych spotkań była faworytką. Niestety Jelena za każdym razem grała na tyle dobrze, że pokonowyała Polkę. Tenis Ostapenko jest niezwykle silny, co jednak często sprawia, że popełnia niewymuszone błędy. W tegorocznym US Open we wszystkich trzech spotkaniach musiała grać pełen dystans, a łącznie na korcie spędziła prawie dwa razy więcej czasu niż nasza zawodniczka. Dziś spodziewam się oczywiście przełamania złej passy meczów z łotyszką i typuję, że Iga wygra z handicapem -5.5.

1.54

ŚWIĄTEK WYGRA

Z HANDICAPEM -5.5

betfan

Iga Świątek - Jelena Ostapenko: Kursy bukmacherskie

Iga Świątek jest w tym pojedynku stawiana w roli zdecydowanej faworytki, a kurs na to, że ona odniesie zwycięstwo wynosi 1.10. Jelena Ostapenko naturalnie jest więc stawiana znacznie niżej, a mnożnik na jej triumf to aż 6.70. Warto przyjrzeć się również zakładowi, że w meczu zobaczymy 18 gemów z kursem 1.54

Iga Świątek - Jelena Ostapenko: Gdzie oglądać? Transmisja

Mecz 1/8 z udziałem Igi Świątek, która zagra z Jeleną Ostapenko, odbędzie się 3 września o godzinie 17:00. Wszystkie zmagania w ramach tegorocznego US Open, będzie można śledzić, z polskim komentarzem, na kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2. Zobaczymy tam oczywiście spotkania zarówno Pań, jak i Panów. Poza transmisją w telewizji, będzie można śledzić przebieg turnieju na  platformie Polsat Box Go i w Playerze.  Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy