Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Australii 2024 – typy i zapowiedź weekendu

Pora na trzeci weekend wyścigowy w tym sezonie. Tym razem kierowcy będą rywalizować na torze Albert Park w Australii. Po modernizacji rywalizacja w Melbourne jest bardzo ciekawa. Kibice F1 muszą jednak nastawić wcześniej budziki, bo niedzielny wyścig jest zaplanowany na 5:00. Na trzeci dublet ma chrapkę Red Bull, ale ten plan będą chcieli pokrzyżować kierowcy Ferrari. Sprawdź zapowiedź i typy na GP Australii.

F1: GP Australii 2024 – zapowiedź

Red Bull dominuje w tym sezonie. Dwa dublety w dwóch wyścigach i ogromna przewaga nad resztą stawki nie dają jak na razie nadziei na wyrównaną kampanię. Po dwóch tygodniach przerwy kierowcy F1 będą rywalizować na torze Albert Park w Australii. Po modernizacji toru, wyścigi w Melbourne są niezwykle ciekawe. Poszerzenie kilku zakrętów i usunięcie szykany spowodowały, że obserwujemy mnóstwo walki. W zeszłorocznym wyścigu pokazano aż trzy czerwone flagi, co jest rekordem w F1.

Wyścigi F1 na torze Albert Park odbywają się od 1996 roku. Tor wspomnianą modernizację przeszedł w 2021 roku. Tor w Melbourne liczy sobie 14 zakrętów, a jego długość wynosi 5278 metrów. Wyścig będzie składał się z 58 okrążeń Kierowcy będą mieli do dyspozycji aż cztery strefy DRS, ale tylko dwa punkty detekcji, co będzie ograniczało kontrataku po udanym wyprzedzaniu. Pirelli na ten weekend przywiezie najbardziej miękki zestaw opon (C3 – C5), co jest zmianą w porównaniu do poprzedniego roku (C2 – C4). Synoptycy nie spodziewają się opadów. W trakcie tego weekendu zobaczymy też inne serie wyścigowe, między innymi F2 i F3 z Kacprem Sztuką i Piotrem Wiśnickim.

F1: GP Australii 2024 – typy

Typy na kwalifikacje GP Australii 2024

2.15

OSCAR PIASTRI

W TOP 5

betfan

Dla Oscara Piastriego będzie to domowy wyścig, dlatego będzie miał dodatkową motywację, aby pokazać się z dobrej strony. Australijczyk jest jednym z najlepszych kierowców młodego pokolenia, a nie niektórych torach jest już w stanie konkurować z Lando Norrisem. Piastri dobrze pokazał się w Arabii Saudyjskiej, a McLaren na ten moment jest trzecim najlepszym zespołem w F1. Spodziewam się, że Oscar Piastri ukończy kwalifikacje w TOP 5.

Typy na wyścig o GP Australii 2024

1.92

OSCAR PIASTRI WYGRA

Z FERNANDO ALONSO

betfan

W typie na wyścig na wyścig pozostajemy przy Oscarze Piastri i przyjrzymy się jego rywalizacji z Fernando Alonso. Hiszpan to bez wątpienia jeżdżąca legenda F1, ale jego Aston Martin nie spisuje się już tak dobrze jak rok temu. W tej chwili wydaje się, że traci nieco do McLarena i można go zestawić z Mercedesem, który wciąż boryka się z problemami. Piastri będzie miał więc do dyspozycji lepszy bolid i dlatego moim zdaniem zakończy wyścig przed doświadczonym Hiszpanem.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!