Pobierz aplikację betfan na telefon
Elena Rybakina – Anhelina Kalinina: typy, kursy, zapowiedź | 20.05 WTA Rzym
Nie takiego zestawienia w finale spodziewaliśmy się w tej edycji turnieju w Rzymie, w którym zabraknie broniącej tytułu Igi Świątek. Elena Rybakina po raz kolejny w tym sezonie pokazuje swoją ogromną siłę, przez co czwarty raz zawalczy o tytuł w tym sezonie. Na przeciw niej stanie Anhelina Kalinina. Ukrainka jest zdecydowanie największą niespodzianką tego turnieju i jest to dopiero drugie, finałowe starcie w jej karierze. Czy na fali świetnej formy będzie w stanie zagrozić Kazaszce? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Elena Rybakina – Anhelina Kalinina.

Elena Rybakina – Anhelina Kalinina: Zapowiedź

Elena Rybakina bez wątpienia ma bardzo udany sezon, a przed nią jeszcze wiele wielkich turniejów. Już dziś zagra o czwarty tytuł w tym sezonie, choć z poprzednich trzech wygrała tylko jeden. Tutaj w Rzymie od początku pokazywała wybitną formę, a pierwszy set straciła dopiero z Igą Świątek. Wtedy wydawało się, że może przegrać nawet 0:2 lecz kluczowy był wtedy jej serwis. Dał jej wtedy wygraną w drugim secie i świetne otwarcie w trzeciej partii, gdzie Polka musiała skreczować 2:2, z powodu kontuzji. Tym samym Kazaszka trafiła do finału, gdzie bez problemu pokonała Ostapenko, ponownie 2:0.
Finał w stolicy Włoch, Elena rozegra z Anheliną Kalininą. Ukrainka podchodziła do tego trunieju po serii czterech porażek i raczej nikt nie spodziewał się po jej występie zbyt wiele. 26-latka zaskoczyła swoją dyspozycją już od pierwszych starć, gdzie przy pomocy mocnego serwisu rozbiła Kenin, czy Keys. W półfinale pokonała świetne dysponowaną Kudiermietową, choć był to jej trzeci mecz na pełnym dystansie. Na słowa uznania zasługuje na pewno świetny mental Kalininy.

Elena Rybakina - Anhelina Kalinina: Typ

1.62

POWYŻEJ 19,5 GEMÓW

betfan

Faworytką tego meczu jest Rybakina i znając jej stabilność na korcie, bardzo ciężko będzie Kalinine wyprowadzić ją z równowagi. Kazaszka ma też ogromne doświadczenie w meczach o najwyższe cele, z kolei jej rywalka zagra po raz drugi w finale turnieju WTA, gdzie pierwszy raz taką szansę miała w 2021 roku. Tutaj spodziewam się dobrej dyspozycji serwisowej z obu stron, co zamieni się nieco dłuższe spotkanie. Typuję w tym meczu ponad 19,5 gemów.

Elena Rybakina - Anhelina Kalinina: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz finałowy z udziałem Eleny Rybakiny, która zagra z Anheliną Kalininą, odbędzie się 20 maja o godzinie 19:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Canal+ Sport, lub w serwisie Canal + ONLINE. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!