Ekstraklasa: podsumowanie 22. kolejki

22. kolejka Ekstraklasy przyniosła nam między innymi zmianę lidera. Po porażce Lecha z Lechią, na pierwszym miejscu znajduje się obecnie Pogoń Szczecin. Punkty po raz kolejny straciła Legia, która tylko zremisowała z ostatnią w tabeli Termalicą. Zapraszam na podsumowanie 22. kolejki polskiej ligi.

Ekstraklasa: Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0:1

Pogoń Szczecin w tej kolejce awansowała na pozycję lidera Ekstraklasy. W ramach 22. kolejki grała ze Stalą Mielec. Portowcy stwarzali sobie zdecydowanie więcej okazji, ale ich skuteczność była przerażająco niska. Najlepszą sytuację miał Michał Kucharczyk, ale były piłkarz Legii Warszawa nie trafił do bramki z okolicy szóstego metra. Stal Mielec bardzo dobrze się broniła, gdyż już piłka minęła bramkarza, to sprzed linii wybijali ją obrońcy. Wydawało się, że będziemy świadkami bezbramkowego remisu, ale w doliczonym czasie gry na strzał zdecydował się Bichakhchyan. Piłka po uderzeniu Ormianina odbiła się od słupka, a następni od Strączka i przekroczyła linię bramkową. Pogoń Szczecin zagwarantowała sobie tym samym zwycięstwo w doliczonym czasie gry.

Ekstraklasa: Termalica – Legia Warszawa 0:0

Wydawało się, że nie ma dla Legii lepszej sposobności na przełamanie się, niż gra z ostatnią drużyną w tabeli. Pierwszy groźny strzał oddali jednak zawodnicy Termalici, ale piłka nieznacznie przekroczyła bramkę. Przez resztę pierwszej połowy to Legioniści częściej próbowali zagrozić rywalom, ale ich uderzenia były niecelne, a gdy już zostały skierowane w światło bramki, to wprost w bramkarza gospodarzy.

W drugiej połowie bardzo dobrą okazję mieli gospodarze, ale Miszta popisał się znakomitą interwencją. Skutecznie interweniował także po dobrym uderzeniu z rzutu wolnego i dlatego byliśmy świadkami bezbramkowego remisu.

Ekstraklasa: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:0

Piłkarze Lecha narzucili mocne tempo już od samego początku rywalizacji. W ciągu 10 minut mieli cztery okazje, aby wyjść na prowadzenie, ale brakowało im skuteczności i szczęścia. Na posterunku stał także Kuciak, który bardzo często ratował gospodarzy i to dzięki niemu Lechia Gdańsk nie straciła w tym starciu bramki. Gdy już Lech dopiął swego i umieścił piłkę w siatce, okazało się, że Dawid Kownacki znajdował się na pozycji spalonej. W 75. minucie doskonałe podanie od Paixao otrzymał Durmus, ale Turek trafił tylko w słupek. W 86. minucie wynik rywalizacji na 1:0 ustalił 17-letni zawodnik Lechii Gdańsk – Filip Koperski.

Ekstraklasa: tabela po 22. kolejce

Liderem Ekstraklasy po 22. kolejce została Pogoń Szczecin, która o punkt wyprzedziła Lech Poznań. Do Portowców trzy oczka traci Raków Częstochowa. Na czwartym miejscu jest Lechia Gdańsk, a na piątym Radomiak Radom. Czerwoną latarnią Ekstraklasy jest Termalica, a tuż nad nią są Legia Warszawa i Górnik Łęczna.