Cincinnati: Z kim zagrają Polacy w pierwszej rundzie?

Przyszły tydzień upłynie pod znakiem tenisowych turniejów w Cincinnati. W zawodach ATP zagra Hubert Hurkacz, natomiast w turnieju WTA Magda Linette i Iga Świątek. 

ATP Cincinnati: Hubert Hurkacz – Alejandro Davidovich Fokina

Hubert dopiero co zakończył rozgrywki na turnieju Masters w Toronto. Po fenomenalnym boju Polak przegrał z drugą rakietą świata, czyli Daniiłem Miedwiediewem. Mecz był toczony na dystansie trzech setów, a o ostatecznym wyniku decydowały praktycznie pojedyncze piłki. Podczas spotkania obaj panowie popisywali się znakomitymi akcjami i spektakularnymi „hot dogami”. Oto jedno z takich zagrań:

Po porażce w ćwierćfinale w Toronto Hubert Hurkacz od razu przeniósł się do Cincinnati, gdzie w poniedziałek lub wtorek rozegra już mecz pierwszej rundy. Jego przeciwnikiem będzie Alejandro Davidovich Fokina. Nie jest to z pewnością najłatwiejsze losowanie, jak na mecz w 1/32 finału. Hurkacz będzie faworytem, jednak Fokina rozwija się w piorunującym tempie i na pewno trzeba obawiać się tego młodego Hiszpana. Mimo to, liczymy na mocny początek turnieju w wykonaniu Huberta i pewny awans do kolejnej fazy.

OBSTAW MECZ HURKACZ – FOKINA W BETFAN 

WTA Cincinnati: Magda Linette – Simona Halep

Magda Linette nie ma ostatnio szczęścia do losowań. Na igrzyskach olimpijskich w Tokio już w 1. rundzie trafiła na trzecią rakietę świata Arynę Sabalenkę. Teraz, w Cincinnati los także niezbyt sprzyjał Polce. Linette w 1. rundzie zagra z Simoną Halep, czyli jeszcze niedawną liderką rankingu WTA. Mimo tego, że Magda stale poprawia swoją grę i pod okiem Dawida Celta wygląda naprawdę dobrze (może z wyjątkiem występu na turnieju WTA w Montrealu) to Rumunka będzie zdecydowaną faworytką w tym meczu. Każdy wygrany set przez poznaniankę będzie raczej pozytywnym zaskoczeniem. Szansą dla Magdy może być jedynie słabsza forma Halep w ostatnich tygodniach, jednak jest to zawodniczka, która potrafi zmobilizować się na najważniejsze turnieje, a jednym z takich jest z pewnością rywalizacja w Cincinnati.

OBSTAW MECZ LINETTE – HALEP W BETFAN 

Poza Magdą Linette, w turnieju w Cincinnati weźmie udział również Iga Świątek, czyli obecnie najlepsza polska singlistka. Świątek rozpocznie jednak zmagania dopiero od drugiej rundy, gdyż jest rozstawiona z numerem 6. Zachęcam do śledzenia strony sport.betfan, gdzie na bieżąco będziemy informować o poczynaniach Polaków w Stanach Zjednoczonych.

Turnieje ATP i WTA w Cincinnati są rozgrywane na kortach twardych. Pula nagród w rywalizacji kobiet wynosi w tym roku 2,114 mln dolarów, natomiast w rywalizacji mężczyzn 3,028 mln dolarów.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!