Bruk-Bet – Puszcza Niepołomice: Typy, kursy, zapowiedź | Baraże o Ekstraklasę

Bartłomiej Cichecki

11 czerwca 2023

Bruk-Bet - Puszcza Niepołomice: Typy, kursy, zapowiedź | Baraże o Ekstraklasę

To pewnie największa sensacja tych finałów baraży. Zespół Puszczy Niepołomice totalnie zdemolował ekipę Wisły Kraków na ich obiekcie czym zapewnił sobie gigantyczną szansę na zagranie w Ekstraklasie. Podobne plany uzurpuje sobie też Bruk-Bet Nieciecza, która ma szansę ponownie wrócić wśród szereg najlepszych zespołów w Polsce. Przypomnijmy, że Nieciecza spadła z Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 i po roku banicji w 1. lidze może znów wrócić do elity, natomiast ekipa Puszczy Niepołomice na tym poziomie rozgrywkowym nigdy jeszcze nie grała. Czy Ekstraklasa będzie dla weterana czy też dla nowicjusza?  Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Bruk-Bet – Puszcza Niepołomice.

Bruk-Bet – Puszcza Niepołomice: zapowiedź meczu

Dobra forma gospodarzy w meczach domowych w tym sezonie w lidze przełożyła się na ich późniejsze wyniki i miejsce, w którym znalazła się Nieciecza. U siebie przegrali tylko jeden mecz, a poza nim zanotowali aż 10 wygranych i 6 razy musieli dzielić się punktami z rywalem. Przewaga własnego stadionu była widoczna także podczas półfinału ze Stalą Rzeszów. Twarde warunki postawione przez Bruk-Bet, były nie do przeskoczenia dla piłkarzy Stali, choć robili oni co mogli, by tylko strzelić gola kontaktowego. W sezonie zasadniczym mecze Puszczy z Bruk-Betem przyniosły nam trochę emocji i na kolejne możemy liczyć w finale. W pierwszym meczu tych zespołów w Niepołomicach padł bezbramkowy remis, a w Niecieczy lepszy był  Bruk-Bet wygrywając (2:1). Ostatnie ligowe zwycięstwo piłkarzy Puszczy Niepołomice nad Bruk-Betem miało miejsce już ładnych parę lat temu, bo w czerwcu 2020 roku. Od tego czasu Nieciecza zdążyła już wrócić do Ekstraklasy i ponownie z niej spaść, a mimo to nadal Puszcza nie znalazła sposobu, by pokonać gospodarzy dzisiejszego finału. 

 
 

Bruk-Bet - Puszcza Niepołomice: typy

W grze o Ekstraklasę decydują niuanse. Dobra forma obu zespołów jest aż nadto widoczna. Puszcza pokazała miejsce w szeregu Wiśle Kraków, a Bruk-Bet jak gdyby nigdy nic ze spokojem wygrał ze Stalą Rzeszów czyli zespołem grającym jeden z ciekawszych futbolów na boiskach 1. ligi. Dodatkowo goście są w gazie, bo od 5 spotkań nie ponieśli porażki w delegacji, a gospodarze notują serię 4 meczów u siebie wygranych z rzędu. Jeśli coś w tym meczu może zaskoczyć to tylko Puszcza. Nieciecza jest faworytem, ale zdaje mi się, że goście ponownie zaskoczą i to oni zagrają w lipcu w rozgrywkach Ekstraklasy.

2.78

AWANS PUSZCZY

betfan

 

Bruk-Bet - Puszcza Niepołomice: gdzie obejrzeć? transmisja tv, online, na żywo

Niedzielny mecz w ramach finału baraży o Ekstraklasę, odbędzie się 11 czerwca na Stadionie Miejskim w Niecieczy. Transmisja z tego starcia będzie dostępna na kanałach Polsat Sport z polskim komentarzem..

  • Relację można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej
 
 

Autor tekstu

Najnowsze wpisy