Serie A: derby dla Lazio, remis Interu z Atalantą

Wiele emocji dostarczyła 6. kolejka Serie A. Lazio wygrało w derbach Rzymu 3:2, na placu gry zameldował się Nicola Zalewski. W hicie Inter zremisował z Atalantą. Powoli na prostą wychodzi Juventus, który triumfował nad Sampdorią.

Serie A: Inter – Atalanta 2:2

Hit Serie A nie zawiódł. Inter strzelił już w piątej minucie spotkania. Cudowną bramkę po podaniu Nicolo Barelli strzelił Lautaro Martinez. Później nieco lepiej grała jednak Atalanta i w 30. minucie wyrównała po ładnym uderzeniu Ruslana Malinovskyego zza pola karnego. Goście wykorzystali dobrze swoją dominację z meczu, ponieważ chwilę później to oni objęli prowadzenie.

W drugiej połowie mieliśmy prawdziwą wymianę ciosów. Obie drużyny sporo atakowały. W 71. minucie Nicolo Barella oddał strzał na bramkę, interweniował Musso, ale przy dobitce Dzeko nie miał żadnych szans. Inter miał piłkę meczową, ale rzut karny zmarnował Dimarco.

Serie A: Juventus – Sampdoria 3:2

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Juventusu. Już w 10. minucie Paulo Dybala wykorzystał dogranie Locatelliego i strzelił bramkę. Chwilę później Argentyńczyk doznał jednak kontuzji. W 43. minucie rzut karny wykorzystał Bonucci. Przed przerwą Yoshida wykorzystał dośrodkowanie Candrevy i strzelił gola kontaktowego.

W drugiej połowie Locatelli podwyższył prowadzenie i kontrolował sytuację boiskową. O emocje w końcówce zadbał jednak Candreva, który w 83. minucie strzelił na 3:2. Ostatecznie Starej Damie udało się utrzymać prowadzenie.

Serie A: Lazio – Roma 3:2

Sporo emocji zapewniły także derby Rzymu. Już w 10. minucie Lazio za sprawą Milinkovicia-Savica wyszło na prowadzenie. Chwilę później na 2:0 podwyższył niechciany w Romie Pedro. Roma stwarzała więcej okazji, ale pierwszą wykorzystała dopiero w 41. minucie. Gola kontaktowego strzelił Roger Ibanez.

Podopieczni Mourinho lepiej spisywali się także w drugiej połowie, ale znowu lepszą skutecznością popisali się gospodarze. W 63. minucie Felipe Anderson strzelił na 3:1, ale chwilę później rzut karny wykorzystał Veretout. Na boisku pojawił się Nicola Zalewski, ale Roma nie zdołała wyrównać.

Serie A: tabela po 6. kolejce

Liderem po szóstej kolejce jest Napoli, które jako jedyne ma na koncie komplet 18 punktów. Za klubem Piotra Zielińskiego jest Milan, które traci dwa oczka. Trzeci natomiast jest Inter. Na czwartej i piątej pozycji jest Roma i Fiorentina, strata tej dwójki do lidera to już jednak sześć punktów.

Tabela po 6. kolejce Serie A:

Serie A: klasyfikacja strzelców po 6. kolejce

Liderem klasyfikacji strzelców jest Ciro Immobile. Włoch ma na swoim koncie sześć goli, a to oznacza, że średnio w każdym meczu trafia do siatki. Drugi jest Edin Dzeko, który strzelił pięć bramek. Aż sześciu piłkarzy ma cztery bramki. Są nimi Joao Pedro, Veretout, Destro, Martinez, Oshimen i Vlahovic.